Центар за друштвену стабилност представља трећу епизоду документарца „(Де)Блокада“
Након јануарске премијере серијала „(ДЕ)БЛОКАДА“ и епизода „Између политичке и друштвене кризе“ и „Између грађанског и политичког преврата“, Центар за друштвену стабилност представља трећу епизоду серијала који се бави главном друштвено-политичком темом у Србији у претходних шест месеци, под називом „Између (не)морала и насиља“.
Foto> Printskrin
Испуњењем четири студентска захтева од стране представника власти, престало је постојање разлога за протесте и блокаде. Међутим, у претходних пар месеци испостављени су и нови захтеви, а временом су блокаде добиле и политичку конотацију тако што смо сведоци све чешћих захтева изнетих на нелегалним телима (пленумима) за расписивање ванредних парламентарних избора. Све уз најаву студената у блокади да ће узети учешће у појединим локалним изборима почетком јуна месеца.
Пратећи ефекат блокада постају и сцене насиља које је изазвано покушајем појединих политичких активиста да злоупотребом студената одрже факултете у трајној блокади и у недоглед онемогуће нормално функционисање просветног система.
Центар за друштвену стабилност, кроз анализу ретроспективе догађаја у протекла четири месеца, у новој епизоди серијала (ДЕ)БЛОКАДА одговориће на питање ко, како и којим методама покушава да спроведе обојену револуцију у Србији и какав је одговор државе на ове процесе који су координисани садејством спољашњег и унутрашњег фактора.
нсузиво.рс
Препоручујемо
ДЕЛЕГАЦИЈА СРС НА ГРОБУ МИЛОШЕВИЋА: Помен некадашњем председнику Србије (ФОТО)
11. 03. 2026. у 11:18
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (19)