ЈОШ ЈЕДАН ТУЖИЛАЦ МЕЂУ БЛОКАДЕРИМА
АКТИВНО учешће Владимира Брковића, јавног тужиоца Основног јавног тужилаштва у Чачку, у недавним протестним окупљањима привукло је пажњу узнемирених грађана.
Фото Новости
Брковић је најпре виђен међу учесницима скупа одржаног у фебруару, када је организована "протестна шетња" кроз центар Чачка и када је дошло до напада на просторије СНС.
Затим, 20. маја, Брковић је поново виђен међу окупљенима током протеста у којима су блокадери узурпирали кључне саобраћајнице у централним деловима града. Ова врста блокаде је, поново, апсолутно незаконита, са потенцијално озбиљним последицама по јавни ред и мир, али и безбедност грађана.
Фото Новости
Заједно с Брковићем, протестима је присуствовала и његова невенчана супруга Зорица Мирковић, адвокат из Чачка. Њихово појављивање на протестима изазвало је бројне реакције и поставило се логично питање учешћа носилаца правосудних функција у обојеној револуцији.
Ангажовање тужилаца у активностима које имају чисто политичку позадину и потенцијал да дестабилизују уставни поредак, са елементима насиља, изазвало је велику забринутост због потпуно урусене професионалне етике, независности правосуђа и злоупотреба функције.
Фото Новости
Да ли ће систем реаговати – или ће се овај случај уклопити у образац ћутања пред правосудним злоупотребама? Очекује се реакција надлежних државних органа и оштре казне за оне који отворено учествују у обојеној револуцији.
Препоручујемо
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (18)