КОМЕНТАРИСАЊЕ ИЗ ФОТЕЉЕ: Феномен Србије
НЕКАДА давно је била позната куповина из фотеље. Данас је присутан феномен коментарисања, негодовања, критиковања и оговарања-из фотеље.
Фото Shutterstock
Друштвене мреже су дозволиле да живимо у ери где је свако стручњак за све, разуме се у сваку тему и може да лаже и маже (читак твитује и објављује) ко шта жели и да не сноси одговорност. И заједничко свима њима је једно: масовно тражење лошег у свему, исмевање сваке идеје, исмевање сваког пројекта и плана. Додајмо на то исмевање стајлинга, будно посматрачко око које загледа ко где седи или стоји, лапсусе у причи, тражење мана у плановима, анализирање фризура, броја лајкова, погледа, начина руковања, дословно свега. А знате шта им је још заједничко? Сви они мисле да нешто због нечега не ваља, а нико да не смисли шта по њима ваља. Ту нико нема идеју, ни у чему не види смисао, не дај Боже да ико ишта похвали, са нечим се поноси.
Како су нам цео живот говорили: "Најлакше је критиковати". Није важно да ли је тема пут, плата, пензија, уређење града, фокус је на негативном наративу који трује атмосферу друштва од стране појединаца којима је то смисао живота, а обично ти појединци се хране каритикујући друге, а први своје двориште нису и не умеју да среде. Обично то јесу људи који немају визију, који би нешто, а не знају шта би. Људи без жеље и воље, инертни, завидни. Они би све, а да се не помакну, просто је то психологија лика и дела оних који траже у свему ману. Псилогија јасно описује такве особе, као оне који замерају у другима управо оно што њима недостаје, односно што они нису способни да ураде или примене, замерајући другима, то је оно што замерамо себи. Према томе, малициозни коментари говоре увек највише о онима који их упућују и тако се само брукају. Али свесни су они који блате своју земљу и власт тога, зато их и највише видимо иза псеудонима и лажних профила. Јер нормалан човек не може да се не радује расту примања, квалитетном путу и улепшаном крају у којем живи. Све је то огледало незадовољства и окриље неуспеха, упакован у машницу и онда "удри", никако да се неко помакне и нешто уради макар на свом микро нивоу. Нека остане критика резервисана за фотељу. Како и сам наслов каже.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (19)