БИВШИ ВОЂА ТЕРОРИСТИЧКЕ ОВК ОСТАЈЕ ИЗА РЕШЕТАКА: Тачи у притвору још два месеца

Д. Милинковић

17. 06. 2025. у 05:00

СПЕЦИЈАЛНИ суд у Хагу продужио је за још два месеца притвор једном од бивших вођа терористичке ОВК Хашиму Тачију, у случају у којем је, заједно са другим бившим вођама Кадријем Весељијем, Реџепом Сељимијем и Јакупом Краснићијем, оптужен за ратне злочине.

БИВШИ ВОЂА ТЕРОРИСТИЧКЕ ОВК ОСТАЈЕ ИЗА РЕШЕТАКА: Тачи у притвору још два месеца

Фото Принтскрин

Одлуку је 11. јуна донео председавајући судија. Тужилаштво је навело да и даље постоји ризик од бекства Тачија, јер је свестан озбиљних оптужби против њега које су потврђене, као и да ће Тачи ускоро имати осетљиве информације у вези са сведоцима и доказима које ће одбрана жртава изнети. Тужилаштво је истакло да чињеница да се Тачи суочава и са оптужницом за ометање поступка повећава његов мотив за бекство.

Тачи је у притвору у Хагу од хапшења у новембру 2020. године. Суђење бившим вођама терористичке ОВК почело је 3. априла 2023, а тужиоци су доказни поступак окончали 15. априла ове године.

Оптужница бившег вођу ОВК терети за ратне злочине и злочине против човечности почињене у нелегалним притворима ОВК на Косову и Метохији и у Албанији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

АНАЛИЗА: ДА ЛИ СМО ГОДИНАМА СЛУШАЛИ ПОГРЕШНЕ БРОЈКЕ? Подаци стручњака доносе изненађујуће одговоре