БРНАБИЋ: Велика нервоза и у Загребу и код блокадера, јер је народ уз Вучића
ПРЕДСЕДНИЦА Народне скупштине Ана Бранбић изјавила је данас да Србија вођена председником Вучићем наставља да се развија и јача, што изазива велику нерзову у Загребу и осталим земљама региона те да је њима свеједно ко ће водити Србију, све док се тај неко не зове Александар вучић.

Фото: Новости
Брнабић је подвукла да се на улицама може видети само мржња и насиље и да се грађани нису одазвали позиву блокадера на насиље и рушење. Како наводи, све што се сада дешава је одраз беса и немоћи.
- Оно што видимо сада на улицама, пре свега Београда, то је показатељ немоћи, фрустрације и беса зато што грађани нису хтели да устану против своје државе. Они су били у потпуности сигурни да ће позив на насиље, који се десио на Видовдан уродити плодом, а није. Ово је освета грађанима, ово њихова освета и бес. Нису добили оно што су желели, нису успели са насилном сменом власти, народ је још једном показао да је уз председника што ја мислим да је сасвим логично. Он је договарао јуче у Шпанији нове инфраструктурне пројекте, нова партнерства за Србију, долетео у Београд и одмах се састао са припадницима МУП-а. Тешко је томе парирати, поготово када немате политику - изјавила је Брнабић.
Она је истакла да све више студената пријављује своје испитне и предиспитне обавезе, што је још један од разлога за бес блокадера.
- Још један показатељ да је све готово јесте да факултети раде, студенти пријављују испите што они доживљавају као њихов пораз. Блокаде факултета више не постоје. На Медицинском факултету Универзитета у Београду је пријављено преко 3.000 испита за испитни рок који почиње за 10 дана. На ФОН-у је ова недеља колоквијумска и преко 2.000 студената је пријавило колоквијуме. Потпуна пропаст и дебакл за њих. Србија је рекла да је крај, и није крај када блокадери кажу већ када каже Србија. Ви када видите разбацане контејнере по улицама, јасно вам је да они не знају више шта да раде, на који начин да се освете грађанима. Овај протест се носио мржњом и насиљем, терором – ја ћу сад да ти забраним да се крећеш, теби ћу да забраним да уђеш на радно место. Насиље и терор над свима који мисле другачије. И председник Вучић је био тај који је рекао да их морамо пустити да покажу своје право лице и сада се тек види колико је то било мудро - изјавила је председница парламента.
Председница скупштине говорила је и о подршци протестима у Србији која долази из региона.
- Што се подршке из иностранства тиче, она је била најјача и најконзистентнија из Загреба. Они се увек држе тога да је све боље од Александра Вучића, јер знају да се овакав нарпедак и развој наше земље не би наставио без њега. Они су сами рекли да је то њихов стратешки интерес. На Видовдан, највећи српски празник, сат времена пре почетка блокадерског скупа, сви хрватски медији позвали су на подршку блокадерима и рушење Александра Вучића. Њима је, на крају, све једно да ли ће Србију водити Мило Ломпар, Зелено леви фронт, или било ко други, важно је да је не води Александар Вучић јер је њима важно да Србија стане, да Србија више не јача. Важно им је да Србија јача на међународном фронту а све то могу постићи само ако Александар Вучић ме буде на челу земље - закључила је Брнабић.
БОНУС ВИДЕО: ЛЕГЛО ЗАРАЗЕ НА ПРАВНОМ ФАКУЛТЕТУ: Погледајте шта су урадили блокадери
Препоручујемо

ВЈТ УЛАЖЕ ЖАЛБУ: Блокадери који су договарали напад на институције пуштени на слободу
01. 07. 2025. у 08:58

(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја
ИСТОРИЈСКИ топлотни талас који је захватио Медитеран и Европу подигао је температуру мора на рекордне нивое, повећавајући ризик од разорних поплава и екстремних временских непогода широм јужне Европе у наредним месецима, пише сајт Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. у 13:58

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)
МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.
01. 07. 2025. у 12:48
Коментари (0)