ДВОСТРУКИ АРШИНИ: Тепић гурала причу о уклоњеном доказном материјалу кад је требало напумпати бес, а данас је то „притисак на тужилаштво“
КАДА је Мариника Тепић, потпредседница странке Слободе и правде, у децембру прошле године у емисији „Утисак недеље“, само месец дана након пада надстрешнице у Новом Саду, јавно изнела информацију да је уклоњен део шута од надстрешнице и указала да је реч о уклањању доказног материјала, сви прозападни медији пренели су ту изјаву, стварајући наратив у јавности о томе како режим нешто крије.

Foto: Printskrin Iks/LaziDetektor
У том тренутку нико није ни помињао да се таквим изјавама и питањима врши „притисак на рад тужилаштва“, напротив, у првом плану био је било стварање слике о прикривању истине, подстицању народног незадовољства и пумпање народне енергије против власти. Главни кривац, према госпођи Тепић, била је полиција, иако је опште познато да полиција без налога и инструкције тужилаштва, у овом случају Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, не може предузимати било какве радње у вези доказног материјала.
Међутим, данас, осам месеци касније, када је иста прича актуелизована, само у другачијим околностима, јер је постало евидентно да Више јавно тужилаштво заиста ради на уклањању доказа, али не у корист владајуће режима, већ сакрива доказни материјал који је повезан са људима који су пумпали народно незадовољство, политизујући трагедију којој су сами допринели, иста прича се од истих медија третира као „притисак на рад тужилаштва“. Сада су исти они медији који су претходно подгревали бес јавности, преузели улогу адвоката тужилаштва, сада када им расплет ситуације, односно откривање истине, не иде у корист, проглашавају свако даље откривање нових података покушајем дискредитације институција и мешањем у поступак.
Управо у овом конкретном случају, који је школски пример двоструких аршина и необјективности прозападне пропаганде машинерије, где се исти поступак једном проглашава за храброст, а други пут за напад на правосуђе лежи најјаснији доказ да се читав трагични случај пада надстрешнице користи искључиво као инструмент за политичке и медијске обрачуне, уместо да се дозволи истрага коју неће водити исти они који седе за столом са потенцијалним одговорнима.
(Васељенска)
Препоручујемо

АНА БРНАБИЋ: Ово више није ни смешно, забринута сам за стање свести Маринике Тепић
12. 07. 2025. у 18:33

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (41)