ФРАНЦУСКА ТРАЖИ ОСЛОБАЂАЊЕ ПОПОВИЋА
МИНИСТАРСТВО спљних послова Франуцске саопштило је да Париз жели да заменик српског преговарача, господин Игор Поповић, буде ослобођен што је пре могуће.
Фото: Косово онлине принтскрин
У саопстењу МЕИП, Француска понавља своју подршку европској медијацији у корист нормализације односа између Београда и Приштине.
- То подразумева да преговарачи и њихови тимови могу слободно и безбедно да се крећу у обе земље (тзв Косово није држава, али је Париз тренутно признаје). Француска позива обе стране да се уздрже од било каквих једностраних потеза који би могли да угрозе обнову дијалога. Она поздравља напоре Специјалног представника Европске уније у том правцу - наводе Французи.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)