ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА РАДНИКЕ Мацут: Донета одлука о ванредном повећању минималца од октобра за 9,4 одсто

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

25. 07. 2025. у 19:30

ПРЕМИЈЕР Ђуро Мацут изјавио је данас у Књажевцу да је у првих сто дана рада владе донета одлука о ванредном повећању минималне зараде од 1. октобра ове године за 9,4 одсто, чиме је минимална цена рада повећана на 58.630 динара.

ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА РАДНИКЕ Мацут: Донета одлука о ванредном повећању минималца од октобра за 9,4 одсто

Фото Танјуг/MILOŠ MILIVOJEVIĆ

-У делокругу Министарства финансија, а у оквиру Социјално економског савета (СЕС), донета је одлука о ванредном повећању минималне зараде од 1. октобра ове године за 9,4 одсто, чиме је минимална цена рада повећана на 58.630 динара, што је изражено у еврима повећање са 450 на 500 евра, река је Мацут на свечаној седници на којој је представио резултате рада свог кабинета.

Истакао је да Република Србија бележи номинални раст минималне зараде од чак 98,3 одсто у периоду од 2020-2025. године, односно реални раст од 37,5 одсто.

-Рачунајући и повећање од 9,4 одсто које нас очекује у октобру ове године, кумулативне стопе раста ће износити укупно 103 одсто, односно 40,8 одсто реалног раста. Нарочито је значајно напоменути да је овај напредак омогућен постигнутим договором свих страна у социјално-економском дијалогу, навео је Мацут.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (24)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?