"ДОБИО САМ НАРЕЂЕЊЕ ДА ИХ СПРЕЧИМ" Командант Репац о дивљању блокадера: Имали су штангле, мотке, летве и штитове

КОМАНДАНТ Полицијске бригаде, пуковник Радослав Репац обратио се на ТВ Прва.

ДОБИО САМ НАРЕЂЕЊЕ ДА ИХ СПРЕЧИМ Командант Репац о дивљању блокадера: Имали су штангле, мотке, летве и штитове

Фото: Принтскрин

Пуковник се на почетку излагања осврнуо на снимак са протеста који се догодио у улици Кнеза Милоша када је блокадерима указао на кршење закона нанкон чега их је замолио да се мирно разиђу. 

- Пре разговора између мене и поменутог господина морам да кажем да су се грађани окупили на једном непријављеном подручју Новог Београда. Група која се окупила на Новом Београду око 20 часова кренула је ка улици Кнеза Милоша. Ја сам као комадант добио налог да на позиције улице Кнеза Милоша и Војводе Миленка спречим њихово даље кретање из разлога њиховог даљег сукобљавања и рушења јавног реда и мира. Поставио сам јединицу, а сво време кретања сам пратио њихово понашање да видим о каквој се групацији ради. У тој групи се налазио велики број лица, група је била око 1400 окупљених грађана, међу њима се налазио већи број њих који је код себе имао опасне предмете подесне за наношење телесних повреда, штангле, мотке, летве...Имали су разне одевне предмете са којима су прикривали свој идентитет. Имали су шлемове, имали су штитове налик нашим како би одбили нападе од неког ко би њих напао, а претпостављам, пошто смо само ми били ту да би то било коришћено само према нама. 

- Ја сам дефинитивну одлуку да им се обратим донео по доласку са Новог Београда је сам сваког тренутка имао такав став да пробамо да избегнемо сваки сукоб. Ја сам хтео да им се обратим путем мегафона или путем разгласа са наших возила међутим издвојио се господин који је поменут који је кренуо ка мени, односно ка кордону полицијских службеника. Оно што је забрињавајуће је што су се поред њега налазила маскирана лица која су се стављала тако у положај тела да су ту да направе инцидент. Пре самог разговора између мене и господина ја сам инсистирао да се та лица удаље да би разговор био безбедан и за нас и за њега. 

- Месецима у назад на подручју Београда и Републике Србије одржавају се нелегална јавна окупљања, врше се блокаде саобраћаја. Сведоци сте шта се дешавало и на ауто-путу. Јавни ред и мир нарушавају лица која су се нелегално окупила, која испред себе ломе све што стигну, кидају саобраћајне знакове, изврћу контејнере, врше напад на полицијске службенике, нападају просторије СНС и лица која се налазе унутра. Господин је тражио да померим јединицу да они прођу, где да прођу лица која су наоружана штанглама, моткама и праћкама? Где ја да померим јединицу, коме? То је незамисливо!  

Пуковник Репац је потом истакао да припадници полиције увек инсистирају на томе да прво дају упозорење пре него што употребе силу. Он се на крају осврнуо и на све већи број повређених припадника полиције. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

РЕМИ ПО МЕРИ! Јапан и Шведска поделили бодове и отишли у нокаут фазу Светског првенства!