ВУЧИЋ СЕ СУТРА САСТАЈЕ СА СОРЕНСЕНОМ: Председник ће разговарати са специјалним представником ЕУ за дијалог Београда и Приштине

В.Н.

25. 08. 2025. у 15:35

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састаће се сутра у Београду са специјалним представником Европске уније за дијалог Београда и Приштине Петером Соренсеном, најавила је Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

ВУЧИЋ СЕ СУТРА САСТАЈЕ СА СОРЕНСЕНОМ: Председник ће разговарати са специјалним представником ЕУ за дијалог Београда и Приштине

Foto: Tanjug/Jadranka Ilić

Састанак ће бити одржан у 10 часова у згради Генералног секретаријата председника Републике.

Састанак се одржава у тренутку када је централна изборна комисија (ЦИК) у Приштини покушала да забрани учешће Српске листе на локалним изборима на КиМ 12. октобра, а изборни панел за жалбе и представке потом усвојио жалбу Српске листе и затражио од ЦИК-а да овери листу кандидата те странке.

Вучић и Соренсен састали су се први пут 25. марта у Београду, када је Вучић упознао Соренсена са проблемима са којима се суочава српски народ на Косову и Метохији због многобројних ескалаторних, једностраних и насилних потеза Приштине и поновио да је формирање Заједнице српских општина, после 12 година одбијања Приштине да испуни ту обавезу, предуслов за почетак суштинске нормализације односа.

Вучић и Соренсен састали су се и 13. јуна у Прагу, у оквиру Глобалног безбедносног форума "ГЛОБСЕЦ 2025", а Вучић је тада навео да је Србија у потпуности посвећена проналажењу компромисних решења кроз дијалог и поновио да је за наставак дијалога од кључног значаја повратак на основе сваког даљег разговора као што је формирање Заједнице српских општина.

Соренсен је дужност специјалног представника ЕУ за дијалог Београда и Приштине преузео 1. фебруара од Мирослава Лајчака, а од тада је неколико пута посетио и Приштину,  последњи пут почетком августа. 

 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Ноћас сам добио поруку... Војислав Шешељ саопштио забрињавајућу вест