ВУЧИЋ СА ШЕФОМ ДИПЛОМАТИЈЕ РЕПУБЛИКЕ КОНГО: Започећемо реализацију нових споразума и пројеката (ФОТО)

В.Н.

26. 08. 2025. у 14:14

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се са министром спољних послова, франкофоније и дијаспоре Републике Конго Жан-Клодом Гакосом.

ВУЧИЋ СА ШЕФОМ ДИПЛОМАТИЈЕ РЕПУБЛИКЕ КОНГО: Започећемо реализацију нових споразума и пројеката (ФОТО)

Foto: Instagram

- Срдачан разговор са министром спољних послова Републике Конго о сарадњи која нас очекује у наредном периоду. Започећемо реализацију нових билатералних споразума и пројеката који ће додатно учврстити односе између наших земаља. Ова сарадња није само стратешка, њени темељи изграђени су на дугогодишњем поверењу и међусобном поштовању. 

Наша земља је одувек била и биће уз оне који поштују међународно право и принцип територијалног интегритета, као што то чини Конго, пружајући јасну подршку очувању целовитости Србије. Такав став представља израз принципијелности и пријатељства, што додатно потврђује и писмо председника Републике Конго које сам примио.

Србија, као и Република Конго, поносна је на своју традицију, вредности и остаје отворена за нове изазове који ће допринети напретку оба народа. Наша будућност је у међусобној сарадњи, а уједињени кроз заједничке пројекте и иницијативе, одлучно корачамо ка стабилном развоју и просперитету - истакао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ГДЕ ЈЕ САД ОНА МАЛА?! Србија победила Шпанију на Светском првенству, а ево шта су српске рукометашице потом урадиле у свлачионици (ВИДЕО)