"СПРЕМНИ СМО ИЗДВОЈИМО И ВИШЕ НОВЦА ЗА ПОВРАТАК НАШИХ ЛЕКАРА ИЗ ИНОСТРАНСТВА" Вучић: Они знају како је радити у најбољим клиникама
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је да је много срећан због броја лекара који се враћају у Србију.
FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ
- Све што урадите, сваки човек којем помогнете је доказ да да смо малим напором урадили велике ствари и спремни смо да улажемо још више новца. И ако буде потребе и за нови буџет Златиборе, да разговарам са министром финансија. Он је тежак човек, неће да чује никог другог око пара. Тако да.. такав му посао. Није то само критика, већ и похвала. Тако да сам спреман да помогнем по овом питању, да покушам и више хиљада наших људи вратим из иностранства да раде овде, јер њихово знање и искуство је богатство наше земље. Они знају како је радити у најбољим клиникама и у Немачкој, Аустрији, Француској, Норвешкој, Шведској - рекао је председник.
- Нама су потребни лекари професионалци, који имају знање, и који се држе лекарске етике. Који неће правити разлику међу пацијентима, већ ће да лече све људе. Ми смо нажалост имали лекаре који су правили разлику међу пацијентима због политике, и то је недопустиво. Требају нам лекари који ће се понашати нормално, а таквих је 99 одсто - нагласио је Вучић.
Додао је и да је потребно да се врати и велики број возача и неких других, посебно занатлија.
Препоручујемо
НЕМА СТАЈАЊА: Наставак посете Председника Републике Србије Александра Вучића Нишу
12. 12. 2025. у 07:04
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)