ОТВОРЕНА ПРЕТЊА ДРЖАВИ: Оленик најављује крвави грађански рат и личну освету тужиоцима и судијама

В.Н.

15. 09. 2025. у 11:07

ЛИДЕР ЛСВ и један од организатора блокада Александар Оленик изјавио је да постоје само „два пута“ за излазак из актуелне политичке кризе, међународно посредовање уз одређивање датума избора или, како је упозорио, „гори сценарио него 5. октобра“.

ОТВОРЕНА ПРЕТЊА ДРЖАВИ: Оленик најављује крвави грађански рат и личну освету тужиоцима и судијама

Фото: Принтсцреен

- Или ћемо имати међународно посредовање, па онда изворе, или ћемо имати други, другачији, гори 5. октобар. Трећег нема. То је највећи страх данашњег режима и Вучића - изјавио је Оленик.

У изјави коју је дао медијима, Оленик је упозорио да је „једина алтернатива посредовању насиље“, и додао да „онај ко сам крене на изборе, без посредовања, ризикује да их изгуби или да буде окренут 5. октобру“. Он је такође довео у питање легалност задржавања шесторо лица у притвору, тврдећи да „не знају шта ће са њима“, и упозорио да када они дођу на власт, сва лица која су учествовала у формирању предмета, биће ухапшена:

- Сваког ко је пипнуо тај предмет, од полиције, тужилаштва, суда, тужилашта, ко је прошао ходником, па га случајно пипнуо руком, заглавиће затвор. То је мој задатак.

Оленик се овом изјавом, према оцени саговорника блиских правосудним круговима, директно ставља изнад закона, у улогу политичког тужиоца и егзекутора, најављујући личну освету свима који су, како тврди, учествовали у процесу притварања лица повезаних са планираним насилним акцијама за 15. март.

Према доступним информацијама, предмет о којем говори тиче се групе коју предводи Мила Пајић, осумњичене за организацију насилне промене власти. Шест лица је било у притвору, док се још шесторо налази у иностранству и, како тврди Оленик, „не могу да се врате својим животима, својим факултетима“.

Посебну тежину има податак да је управо Оленик први ширио лажне информације о наводној употреби „звучног топа“ на протестима, што је изазвало панику у јавности и покренуло истрагу. Тај поступак, међутим, никада није добио епилог. Како смо имали прилике да сазнамо, предмет је опструисан у тужилаштву, а поверљиви подаци из истраге су доспели управо до Оленика, према изворима блиским тужилаштву, подаци су достављени из одељења за високотехнолошки криминал на чијем челу је Борис Мајлат.

Саговорници упозоравају да овакве изјаве представљају опасан преседан и отворену претњу институцијама.

- Када политички активиста поручи да ће свако ко је ‘прошао ходником’ поред неког предмета ‘доживети исто искуство’, то није политичка борба, то је уцена и претња држави - коментарише један бивши тужилац.

Занимљиво је и да Оленик у својој изјави више пута помиње „међународно посредовање“ као предуслов за изборе, чиме се директно залаже за укидање уставног поретка и пренос суверенитета на стране центре моћи.

- Прво посредовање међународне заједнице, па онда извори, или нови 5. октобар. Нема другог, просто - рекао је Оленик.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)