НА СКУПУ СЛОБОДНИХ ГРАЂАНА ПРОТИВ БЛОКАДА БИЛО 157.000 ЉУДИ Огласили се из МУП-а: Блокадера на 22 локације било свега 4.000

Новости онлине

28. 09. 2025. у 19:01

ВЛАДАН Радосављевић, помоћник директора полиције, обратио се вечерас након масовних окупљања широм Србије.

НА СКУПУ СЛОБОДНИХ ГРАЂАНА ПРОТИВ БЛОКАДА БИЛО 157.000 ЉУДИ Огласили се из МУП-а: Блокадера на 22 локације било свега 4.000

Фото: ТВ Информер Принтксрин

- У циљу припреме да сва јавна окупљања прођу у најбољем реду и без нарушавања јавног реда и мира, полиција је предузела низ превентивних мера и на основу безбедносне процене и захтева руководилаца подручних полицијских управа планирала је мере из своје надлежности.

- У организацији Центра за друштвену стабилност на 167 локација одржана су пријављена јавна окупљања под називом "Грађани против блокада" на којима је, према извештајима руководилаца са терена, присуствовало око 157.000 грађана. Истовремено су одржана и друга јавна окупљања која нису пријављена на 22 локације на којима је, према извештајима, присуствовало око 4.000 грађана. Значи, понављам, на скуповима Центра за друштвену стабилност на 167 локација присуствовало је 157.000 грађана, а на другим јавним окупљањима на 22 локације око 4.000 грађана.

- На свим јавним окупљањима није било нарушавања јавног реда и мира у већем обиму, али је дошло до појединачних инцидената на неколико локација, где је доведено укупно пет лица, а у Богатићу смо имали и два повређена политичка службеника. На свим јавним окупљањима није било нарушавања јавног реда и мира у већем обиму, али је дошло до појединачних инцидената на неколико локација, где је доведено укупно пет лица, а у Богатићу смо имали и два повређена политичка службеника.

- Благовременом поставком кордона полиције спречили смо конфликтне ситуације на неколико локација и полиција ће и даље у сарадњи са надлежним органима и институцијама предузети све мере и радње у својој надлежности у циљу одржавања стабилног јавног реда и мира, а грађане молимо да се уздрже од ремећења јавног реда и мира - поручио је Радосављевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

МИШЉЕЊА СУ ОПРЕЧНА: Да ли заиста овај језик користи највише пословних људи?