РАФИНЕРИЈА МОЖЕ ДА РАДИ ДО 1. НОВЕМБРА Вучић: Сва наша складишта су препуњена, деривата имамо до Нове године
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас да Рафинерија може да ради до 1. новембра, после тога изузетно тешко.

FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
- Српски чланови одбора директора НИС-а су тражили скупштину акционара. ЈАНАФ прекида доток нафте. Реална је процена да Рафинерија може да ради до 1. новембра, после тога изузетно тешко. Од тог тренутка то почиње да прави проблеме са дериватима. Наше су резерве пуне. Имамо 342 хиљаде тона дизела, преко 66 хиљада тона бензина, што се мазута тиче, у ЕПС га има за годину дана, у топланама негде га има довољно, негде нема али обезбедићемо мазута довољно.
- Обезбедићемо мазута довољно. Проблем је што поједини градови нису плаћали рачуне. Што се горива тиче до Нове године неће бити проблема. Сва нашта складишта су препуњена - каже он.

ХРВАТСКА ПОСЛАЛА НОТУ ЦРНОЈ ГОРИ: Вратите Хрватима имовину у Тивту и Доброти
ХРВАТСКА је послала Црној Гори дипломатску ноту, тражећи од ње да врати имовину припадницима хрватске мањине у градовима Тиват и Доброта, пренели су хрватски медији.
09. 10. 2025. у 08:02

БРИТАНЦИ У СТРАХУ: "Испливали тајни документи, Путин планира нуклеарни напад на 32 локације у Европи"
КАКО страхови од претње коју Русија представља европској безбедности настављају да расту, забринутост због ширег конфликта и нуклеарног оружја и даље тиња. Владимир Путин редовно маше "нуклеарним сабљама" од како је Русија у фебруару 2022. напала Украјину, упозоравајући Запад због његове подршке Кијеву, пише британски Express.
08. 10. 2025. у 07:55

"ОТЕЋЕ ВАМ ДЕЦУ! Мирјана Бобић Мојсиловић упозорила родитеље
"ЗАТО, родитељи, док још није касно, зграбите своју децу и забавите их сами!"
09. 10. 2025. у 10:15
Коментари (0)