"НЕ СМЕМО ДА ПРОГУТАМО КУКАВИЧЈЕ ЈАЈЕ, НАДАМ СЕ ДА ЋЕ СРБИ У ШТО ВЕЋЕМ БРОЈУ ИЗАЋИ НА ГЛАСАЊЕ": Вучевић о важности избора на КиМ
ЛИДЕР напредњака и саветник председника Републике за регионална питања Милош Вучевић изјавио је гостујући на Првој телевизији да је излазак Срба на изборе питање опстанка нашег народа на Косову и Метохији.
Фото: Принтскрин/ К1
-Надам се да ће Срби изаћи у што већем броју, да ће се одазвати на позив државе и свих нас који смо у јавном животу и да је то питање опстанка Срба на Косову и Метохији. Не смемо да прогутамо то кукавичје јаје да када Срби гласају на изборима у Покрајини тиме признајемо тзв. независну државу Косово. Важно је да Срби изађу на изборе. Ми смо учествовали у кампањи у Централној Србији да интерно расељени изађу на изборе. Верујем да су Срби препознали Српску листу. Док је Срба на КиМ ту је и Србија. И то Курти добро зна. Имате Србе који су то именом и презименом, а суштински су послушници Куртија. Њима је све дозвољено, да се једва прелази административни прелаз, да су милитаризована возила на улицама. Бојим се да су нама у једном периоду, посебно 2012. године, намицали да се помиримо са реалношћу, да гледамо будућност. Нико се ничега не одриче, а само ми треба да се одрекнемо нечега из чега смо потекли. Прва дестабилизација и напад на државу одмах се отвори питање Војводине - рекао је Вучевић.
Ми смо се сви негде, навео је Вучевић, одрекли политичког идентитета.
-Немате СНС, СПС, ни радикале, него је тамо дошло до хомогенизације српског бирачког тела у Српску листу. Стање на КиМ не дозвољава класично партијско организовање. Ово је надстраначко питање - рекао је Вучевић.
Константна је, напомиње Вучевић, криминализација Српске листе и народа на северу Косова и Метохије.
-То су људи који су 26 година изложени најгорем притиску, хапшени, прогањани, пуцани. Можете мислити како је живети у Штрпцу, то је живот који је за нас у Београду, Нишу или Новом Саду незамислив. Заједница српских општина никада није имплементирана, а била је обавеза. Њих плаши да се Срби институционално заокруже - навео је Вучевић.
(Дневник)
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ОНА ЈЕ ЗЛА!" Ова позната српкиња је заова Снежане Ђуришић (ФОТО)
"МАЛО је зла, али је наша..."
02. 11. 2025. у 16:10
Коментари (5)