СКАНДАЛ: ПО НАЛОГУ ДОЛОВАЦ ИЗБОРНА КОМИСИЈА КОНТАМИНИРА ИЗБОРЕ ЗА ВСТ!

ИЗБОРНА комисија Високог савета тужилаштва наставила је са кршењем својих овлашћења

СКАНДАЛ: ПО НАЛОГУ ДОЛОВАЦ ИЗБОРНА КОМИСИЈА КОНТАМИНИРА ИЗБОРЕ ЗА ВСТ!

FOTO: Arhiva novosti

Изборна комисија Високог савета тужилаштва наставила је са кршењем својих овлашћења, па је кршећи члан 17 став 1 Правилника о управи у јавном тужилаштву, покушала да одбије предлог Колегијума Вишег јавног тужилаштва у Београду за кандидатуру јавног тужиоца Николе Ускоковића за изборног члана тог Савета на изборима који треба да се одрже 23. децембра.

Међутим, Комисија је спречена у тој намери будући да су, како открива наш извор, два од пет чланова напустила данашњу седницу, не желећи да учествују у незаконитом раду Изборне комисије чији је председник  Небојша Поповић - иначе продужена рука врховне тужитељке Загорке Доловац.

Један од чланова који су седницу напустили, како сазнајемо, поручио је осталима да доносе незаконите и непрописне одлуке те да су "очигледно под утицајем центара моћи који желе да дестабилизију јавнотужилачку организацију у Србији".... 

Покушај одбијања кандидатуре Ускоковића је, како сазнајемо, уследио након незаконитих и непрописиних одлука Изборне комисије која није своје одлуке о кандидатури ускладила са одредбама Правилника о управи у јавном тужилаштву.

У складу са чланом 17 Правилника - Колегијум чине главни јавни тужилац и јавни тужиоци тог тужилаштва, као и јавни тужиоци који су привремено упућени у то јавно тужилаштво.

Међутим, Изборна комисија је одлукама од 9. и 10. октобра поступила супротно наведеним одредбама наводећи да - јавни тужиоци могу предлагати кандидате за изборне чланове Високог савета тужилаштва искључиво на колегијумима јавних тужилаштава у којима су изабрани. 

Ове одлуке Изборне комисије изазвале су негодовање тужилаца широм земље јер су супротне Правилнику који је усвојио ВСТ, док је Изборна комисија само његово радно тело и нема овлашћења да мења одредбе Правилника. 

У конкретном случају Изборна комисија је мимо одредби Правилника покушала да изгласа да се не прихвати кандидатура тужиоца Ускоковића јер на колегијуму ВЈТ у Београду нису гласали јавни тужиоци упућени у Јавно тужилаштво за организовани криминал и Јавно тужилаштво за ратне злочине. 

Тужилац Ускоковић има велико поверење јавности и својих колега. Он је, подсетимо, предложен огромном већином гласова колега тужилаца из ВЈТ у Београду од 77 одсто.

Ово је очигледно засметало врховној тужитељки која сада на све могуће начине преко својих послушника покушава да спречи његову кандидатуру и то кршењем Правилника - који је донело највише тело у јавном тужилаштву - Високи савет тужилаштва, а чији је и она члан по својој функцији. 

Спорним одлукама Изборне комисије већ је контаминиран изборни процес који још практично није ни почео ! Овоме се мора стати на крај и Поповића спречити у даљем кршењу јавнотужилачких прописа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче