ОВАКАВ УДАР НА МЕДИЈЕ НЕЋЕ ПРОЋИ АСН: Захтевамо хитно преиспитивање пресуде и укидање мере забране обављања делатности
ПОВОДОМ драконске пресуде уреднику "novosti.rs" Андријани Нешић реаговала је и Асоцијација новинара Србије.
Фото: Принтскрин
Саопштење за јавност преносимо у целини:
АСОЦИЈАЦИЈА новинара Србије (АНС) најоштрије осуђује пресуду судије Татјане Безмаревић Јањић из Првог основног суда у Београду, којом је уредница “Новости” Андријана Нешић оглашена кривом, новчано кажњена, и додатно санкционисана недопустивом забраном обављања уредничке функције у трајању од годину дана.
Оваква одлука представља директан напад на слободу медија и опасан покушај застрашивања и дисциплиновања новинара. Додатно забрињава чињеница да је судија Безмаревић Јањић јавно подржала групу тзв. “блокадера”, чиме је грубо нарушен принцип непристрасности и озбиљно доведен у питање легитимитет пресуде.
Новчана казна, у комбинацији са забраном рада, представља опасну поруку целокупној новинарској заједници: да се због обављања професионалних задатака може бити изложен мерама које угрожавају и медијске слободе и личну егзистенцију.
АНС јасно и недвосмислено поручује:
овакав удар на медије неће проћи.
Захтевамо хитно преиспитивање пресуде и укидање мере забране обављања делатности.
Препоручујемо
БЛОКАДЕРИ ПОНОВО У КЛИНЧУ: Алексић хоће, а Ђилас сад неће ни увид у бирачки списак!
03. 12. 2025. у 14:34
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета
ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.
11. 02. 2026. у 20:13
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)