КУРТИ НЕ ЖЕЛИ СРБЕ НА КиМ! ЦИК није верификовао Српску листу за предстојеће изборе
ДИРЕКТОР "Поште Србије" и некадашњи председник Извршног већа АП КиМ Зоран Анђелковић изјавио је данас да одлуком централне изборне комисије (ЦИК) у Приштини да не верификује Српску листу за учешће на изборима на КиМ 28. децембра, премијер привремених приштинских институција у техничком мандату Аљбин Курти шаље поруку да не жели Србе на КиМ и да ће користити све методе како би их протерао.
Фото: Профимедиа
Анђелковић је за Танјуг рекао да је већ постало стандард да се Српској листи укида право да учествује на изборима као што је било и на локалним изборима и на изборима у фебруару који, како је указао, нису ништа допринели, с обзиром на то да за скоро годину дана нису формиране привремене институције у Приштини и да се иде на нове изборе.
Напоменуо је да се покушај забране Српској листи да учествује на изборима дешава већ трећи пут без да Курти трпи икакве санкције за то и без критика било ког портпарола у ЕУ који ће отворено да каже да он не може тако да ради против јасно изражене воље грађана српске националности на КиМ.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА" Нови документарни серијал у продукцији "Новости"
Препоручујемо
ИСТОРИЈА ОПОМИЊЕ! Акција "Радуша" носи лекције које не смеју да се забораве
07. 07. 2026. у 09:40
"ГОСТ САМ НАШЕГ ПРИЈАТЕЉА" Салвини се огласио после разговора с Вучићем
06. 07. 2026. у 22:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)