УСT СПУСТИЛО МАЈИЋА: Ваша нестручност је већ основ за разрешење!
СУДИЈА Апелационог суда у Београду Миодраг Мајић, не пропушта прилику да својим коментарима на друштвеним мрежама покаже свој ниво незнања и недовољне стручности функције коју обавља, али и да сваком истражном поступку да своју политичку оцену, која је у већини крајње малициозна и нетачна.
Фото: принтскрин
Повод за Мајићев коментар било је званично саопштење Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду, у којем је наведено да то тужилаштво, у складу са законом прописаним надлежностима, води предистражни поступак по кривичној пријави директора „Телекома Србија“ Владимира Лучића против НН лица, као и по кривичној пријави компаније United Group против НН лица, у вези са евентуалним злоупотребама аудио-снимка телефонског разговора између генералног директора Јунајтед групе Стана Милера и Владимир Лучића, који је пре неколико месеци емитован у појединим медијима и на интернет платформама.
„Рат ВЈ тужиоца у БГ за превласт у лојалистичком правосуђу свакодневно помера границе. Видели смо молбу председнику за помиловање окривљене, на реду су јавно оспоравање надлежности ТОК и обелодањивање доказа из истраге. Тешко је замислити шта је следеће.“
На Мајићев јавни иступ реаговало је Удружење тужилаца и судија Србије, које је указало да се судија Апелационог суда не бави правним, већ политичким квалификацијама, доводећи у питање и његову стручност у конкретном иступу.
„Нестручност је основ за разрешење, ево да објасните како је ово надлежност ЈТОК-а, бавите се политиком а не правом и законима!“, саопштило је Удружење тужилаца и судија Србије.
Кривична пријава поводом које је дошло до ових јавних иступа поднета је од стране удружења „Уставобранитељи“, које је против председника Србије Александра Вучића и директора „Телекома Србија“ Владимира Лучића поднело пријаву због наводне трговине утицајем. Та пријава, међутим, не само да не садржи елементе који би указивали на надлежност Тужилаштва за организовани криминал,него је, према оценама правних стручњака и трагичкомична.
"Пријава против председника државе и директора телекома не спада у надлежност ЈТОК, него под Више јавно тужилаштво, и то би подносиоци пријаве требало да знају, будући да су чланови удружења које је поднело пријаву недавно изабрани за чланове управног одбора Адвокатске коморе Београда", каже наш саговорник и додаје:
"Не сумњам ја да је и њима, али и Миши Мајићу јасна надлежност, али они рачунају на то да је јавност правно необразована и да не разуме шта под чију надлежност спава, па тако лако манипулишу, зато Мајић не даје правни коментар, него политички. Уосталом и сам потез ових тзв "Уставобранитеља" је чиста политика, уколико није, онда је заиста трагедија ко седи у фотељи судије апелационог суда и ко су адвокати који су део управног одбора адвокатске коморе Београда."
У саопштењу Вишег јавног тужилаштва у Београду, наводе да „није јасно на основу којих законских прописа“ ЈТОК успоставља своју надлежност у овом предмету:
„Имајући у виду одредбе Закона о организацији и надлежности државних органа у сузбијању организованог криминала, корупције и тероризма, не видимо у односу на која лица, који догађај, које радње и евентуално квалификовање неког кривичног дела би ЈТОК могло да буде надлежно за поступање“.
Тужилаштво је истовремено апеловало на јавност да не шири нетачне и непроверене информације и потврдило да је у Више јавно тужилаштво у Београду стигао налаз и мишљење сталног судског вештака за електротехнику, аудио и видео технику, у којем је експлицитно наведено да спорни аудио-снимак није аутентичан, односно да није оригиналан.
"На основу презентованог материјала и налаза, утврђено је да је предметни аудио запис „Записи“ настао спајањем, сечењем, премештањем и брисањем, што значи да садржај не може да представља веран/истинит запис догађаја"
Препоручујемо
МАЈИЋ ОПЕТ ПЕТЉА СА ЗЛОЧИНЦИМА: Блокадерски судија пустио Незира Мехметаја
09. 12. 2025. у 12:02
СКАНДАЛОЗНА ОДЛУКА: Блокадерски судија Мајић укинуо притвор насилнику Бачулову!
05. 12. 2025. у 16:05
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (0)