"ДАНАС СТЕ ИМАЛИ ПРИЛИКЕ ДА ВИДИТЕ ПРАВО ЛИЦЕ БОРКА СТЕФАНОВИЋА": Огласио се Ђурић
МИНИСТАР спољних послова Марко Ђурић одговорио је на изјаве Борислава Борка Стефановића
Фото: Танјуг
- Поштовани грађани,
Данас сте имали прилике да видите право лице Борислава Борка Стефановића. У политичком памфлету објављеном у предвечерје Амбасадорске конференције, не би ли је некако наружио и покварио, Стефановић је још једном показао не само одсуство политичке културе, базичне способности за сагледавање сопствених грешака и сопствене одговорности, већ и најдиректније тоталитарне тенденције - објављујући списак за одстрел кадрова Министарства спољних послова.
Јавност Србије заслужује да чује чињенице, а не политичке конструкције и селективно памћење.
Подсетимо се зато неколицине чињеница: у време када је господин Стефановић био један од стожера власти, више од 100 држава је признало једнострано проглашену независност Косова.
Тада је и Црна Гора напустила државну заједницу са Србијом, а управо у том периоду су успостављени административни прелази између Косова и Метохије и централне Србије, уведене први пут тзв. косовске таблице, признате личне карте, царински печати и читав низ елемената који су у пракси афирмисали тзв. независност Косова.
Подсећам и да је управо тадашње руководство преговарачког тима, са Стефановићем на челу, само сачинило и одобрило листу од 48 регионалних организација у које је тзв. Косово пуштено по одобрењу Борка Стефановића, чиме је директно слабљена позиција Србије и поткопавана њена међународна борба.
Са друге стране, у нашем времену, Србија је сачувала мир, избегла сукобе и наставила и наставља да се бори за положај Срба на Косову и Метохији, али и за права нашег народа у целом региону, користећи дипломатска, правна и политичка средства, а не празне пароле. Истовремено, инвестиције и бруто домаћи производ Србије су значајно увећани, као и њена одбрамбена моћ, а међународна позиција земље ојачана.
За разлику од тога, једини стварни „успех“ политике коју господин Стефановић данас представља јесте то што је отерана једна од најзначајнијих америчких инвестиција, а односи са Трамповом администрацијом су јавним деловањем Стефановића и сличних систематски нарушавани на штету Србије и њених грађана.
Уз то, Републике Србије Александар Вучић сачувао је односе са свим кључним међународним актерима у једном од најпреломнијих периода савремених међународних односа, што данас омогућава да је Србија добро примљена и уважавана на свим кључним међународним адресама као држава чија се реч чује, са којом се разговара и чији се ставови узимају у обзир. Србији данас нису потребне лекције од оних који су оставили ужасно наслеђе.
Потребни су одговорност, резултати и истрајна борба за националне интересе – без галаме, али са јасним циљем и мерљивим учинком.
Ваш учинак, господине Стефановићу, је био и остао - седи, 1 - наводи се у објави на друштвеној мрежи Икс.
Препоручујемо
ВУЧИЋ: Од Другог Светског рата па на овамо, када је то више урађено за Лозницу?
12. 07. 2026. у 18:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)