ВУЛИН ЗА ТАСС: САД раде Венецуели оно што је НАТО урадио Југославији 1999. године
АЛЕКСАНДАР Вулин изјавио је за ТАСС да САД раде Венецуели оно што је НАТО урадио Југославији 1999. године.
FOTO: Privatna arhiva
- Оно што је НАТО блок предвођен Сједињеним америчким државама урадио 1999. године извршивши агресију на Савезну Републику Југославију, данас Сједињене Државе раде Венецуели. Тада су покушали да убију Србију али су убили међународно право - изјавио је Александар Вулин за ТАСС.
- Бомбардовање земље чланице Уједињених нација и отмица њеног председника само је упозорење државама које немају нуклеарно оружје да се или толико наоружају да постану прескупа мета или да одустану од самосталне политике - рекао је Вулин.
- Русија мора истрајати у борби за успостављање новог безбедносног поретка, или ће се формирати коалиција страха коју ће предводити Запад а која ће укључивати све земље уплашене да не доживе судбину Југославије или Венецуеле и зато спремне да безусловно слушају па макар то значило и да учествују у рату са Русијом или Кином - рекао је Вулин.
Вулин је нагласио да "Србија мора да престане са било каквим компромисима када је у питању њена безбедност, рад њених службу, унутрашње законско уређење или позиција Републике Српске. Србија не сме да одустане од политике војне неутралности коју треба да прошири и на политичку неутралност."
- Србија треба убрзано да врати обавезно служење војног рока, као и да се наоружа колико год економски може да поднесе па чак и преко тога. Оружје је најскупље када га нема у тренутку потребе, а губитком слободе свака друга вредност престаје да буде важна - изјавио је Вулин за ТАСС.
БОНУС ВИДЕО - Опозиционарка поручила блокадерима да немају појма: Све што радите радује власт
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (1)