ОВО ЈЕ ЛЕТЕЋИ ТАКСИ КОЈИ СМО КУПИЛИ ЗА ЕКСПО: Погледајте како изгледа (ФОТО)
ВЕОМА важан уговор за нашу земљу потписан је јуче у Давосу.
Фото: Уступљене фотографије
Наиме, Србија је јуче у Давосу, како је и најавио председник Србије Александар Вучић, потписала уговор са компанијом Арцхер око набавке летећих таксија који ће саобраћати током Експа у Београду 2027. године.
Овај уговор у име Србије потписао се министар финансија Синиша Мали, који је данас и потврдио ову информацију.
- На прошлогодишњем Давосу је председник Вучић разговарао и упознао се са черменом и оснивачем компаније "Арчер", која је водећа компанија у свету, америчка компанија иначе, за производњу летећих таксија. Тада смо обећали да ћемо у Србији имати летеће таксије, ми смо тај уговор потписали јуче, ја сам га потписао испред Владе Републике Србије. Нисмо могли, нисмо смели да разговарамо и причамо о томе до данас, због отварања берзе у Америци и тако даље, али са поносом могу да кажем да смо прва земља у Европи са таквим уговором, да уговор имамо са највећим, најбољим играчем на свету, да је то америчка компанија која је апсолутни лидер и да с обзиром на сву регулативу коју треба да прође тај нови вид авионског саобраћаја, ја очекујем да ћемо ми већ 2027. године имати бар демонстрационе летове за летећи такси овде када је Експо у питању. Огроман сигнал и људима у Србији, али наравно и људима ван Србије, да смо спремни за иновације, за нове технологије, за нешто потпуно ново и ја сам, да будем искрен, много поносан на то. И још једно обећање које смо дали, још једно обећање које смо испунили - истакао је Синиша Мали за Ало.
На приложеним фотографијама имате ексклузивну прилику да видите како ће изгледати летећи такси који стиже у Србију.
Фото: Уступљене фотографије
Фото: Уступљене фотографије
Фото: Уступљене фотографије
Подсетимо, компанија Арцхер, са седиштем у Калифорнији, једна је од најпознатијих фирми која се бави летећим аутомобилима, авионима без пилота и летећим возивима. Лидер су у електрификацији авијације.
АМЕРИЧКИ МИНИСТАР ЗДРАВЉА ШОКИРАО: Шмркао сам кокаин са WC даске
АМЕРИЧКИ министар здравља и социјалне заштите Роберт Ф. Кенеди млађи изнео је шокантно признање о својој прошлости са дрогама гостујући у једном подкасту у четвртак. Говорећи о борби са зависношћу, открио је до сада непознате детаље.
13. 02. 2026. у 09:12
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (16)