ЛАЖ ДАНА Пипер открива важну ствар: Они су криви што Понош и Јовановић нису приведени

ПОСЛЕ целодневних жалопојки Н1 и Нове С, након што је Скупштина Србије усвојила сет правосудних закона, аналитичар, Урош Пипер открива зашто овим медијима то смета.

ЛАЖ ДАНА Пипер открива важну ствар: Они су криви што Понош и Јовановић нису приведени

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/Novo jutro

У анализи Пипер истиче да се усвојеним атима граданима враћа отето правосуђе. 

- Отето је одавно, али оно најучудније што видимо, то гледамо последњих 15 месеци. Сви су се огласили, од Ђилосовог ССП-а до блокадера који су у правосуђу, па до оних који су на улици. Али да се сетимо шта је некада било. Те 2009. године док је Демократска странка управљала Србијом, само у једном дану, више од 1.000 људи запослених у правосуђу остало је у тзв. реформи правосуђа, жутој реформи правосуђа, без посла. 837 судија је отпуштено и преко 200 тужиоца. Унесрећили су на 1000 људи, 1000 породица су уништене на тај начин, поштених, пристојних, нормалних тужилаца и судија који су деценијама пре тога радили. Борис Тадић, Драган Ђилас, тадашња министарка правде, Снежана Маловић, Слободан Хомен, њен замјеник су донели такву одлуку -подсећа Пипер.

Европа је, додаје он, на то ћутала:

- Видим да се сад нешто јављају, и наравно да је чутала, зато што је тадашња жута власт, кад реши тај проблем, океј, ево вам пет хашких оптуженика, пет Срба, вам шаљем у Хаг и само зажмурите, немојте тиме да се бавите. Или, следеће године ћемо изместити преговоре о Косови, Метохији, из УН у ЕУ... Тако да немојте сад много се бавити овом нашом жутом реформом правосуђа. 
Пипер додаје да оно што данас гледамо показује велику нервозу у тужилачким редовима.

- Оном одметнутом делу тужилаштва, и нормално је да постоји та нервоза, јер долази време одговорности и долази време када ћемо истражити неке ствари. Да видимо, на пример, ко је из тужилаштва ургирао да не буде приведен у марту прошле године Зравко Понош, хрватски држављанин. Да видимо ко је донео одлуку да се не води кривични поступак због напада на посланице и злочиначког дивљања у Скупштини против Милоша Јовановића? Ко одуговлачи поступак против оптужених за покушај убијства припадника Кобри у Новом Саду у августу прошле године - поручује Пипер.

Додаје да ће све то бити истражено:

- Долази време одговорности, припремите се за то и долази време за нормалну, пристојну и бољу Србију од оне које ово одметнуто тужилаштво данас нуди грађанима Србије.

(Ало)

БОНУС ВИДЕО:

Блокадери називају грађане Србије стадом! То су они, презиру обичан народ!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче