ЂУРИЋ: Одлука Приштине још један озбиљан удар на политичка права српског народа
ОДЛУКА Централне изборне комисије у Приштини да не одобри објављивање резултата избора за Српску листу представља још један озбиљан удар на политичка права српског народа на Косову и Метохији, саопштио је министар спољних послова Марко Ђурић.
Фото Принтскрин UN TV
- Посебно забрињава чињеница да се овакав потез дешава управо у тренутку када Европска унија започиње процес укидања мера према влади Аљбина Куртија, што се показује као корак који очигледно није допринео обустави притисака на Србе и друге невeћинске националне заједнице на Космету, нити је најава њиховог укидања допринела смиривању прилика или поштовању демократских стандарда. Уместо деескалације и враћања поверења, сведочимо новим потезима који продубљују неповерење и потврђују да систематско обесправљивање Срба остаје пракса, а не изузетак. Србија ће о овоме наставити да обавештава све релевантне међународне партнере и инсистирати на пуном поштовању политичких и изборних права српског народа - навео је Ђурић на Иксу.
Препоручујемо
ВЈЕРИЦА РАДЕТА О БЛОКАДЕРИМА: Понашају се као звери, мрзе нас као усташе (ВИДЕО)
28. 03. 2026. у 23:31
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)