"ТО ЈЕ СУШТИНА СВЕГА" Каић: Декан Синани и управа дозволили да одређене групе студената крше правила факултета

В. Н.

27. 03. 2026. у 10:27

УПРАВА Филозофског факултета, на челу са деканом Данијелом Синанијем, дала је дозволу да одређене групе студената крше правила, да могу да се задржавају како је њима воља, да уносе одређене предмете без икакве контроле, каже бивши генерални секретар Савеза студената Филозофског факултета Иштван Каић, коментаришући трагични догађај, у којем је једна млада девојка изгубила живот.

ТО ЈЕ СУШТИНА СВЕГА Каић: Декан Синани и управа дозволили да одређене групе студената крше правила факултета

Фото: Принтскрин

Он је открио каква је процедура након што се активности на факултету окончају. 

- Знам врло добро како то функциониште, док смо протествовали, знам која је политика што се тиче закључавања врата. Када уђете на главни улаз, то је управо улаз изнад којег је скочила девојка - наилазите право на кућицу од стакла, портирницу, то је место које не можете да промашите. Тај човек, који ту седи, кад нема активности на факултету, негде после 20 часова закључава врата. Сви који су се задесили да су остали, он врло добро зна, како ко силази, он откључа и одмах закључа, тако је по правилнику. Оно што се овде десило, јесте да је неко, а то може да буде само управа факултета, на челу са деканом дозволила да одређене групе студената крше то правило. Да могу да се задржавају како је њима воља, да уносе одређене предмете без икакве контроле. То је озбиљан прекшај, самих правила факултета која постоје у његовом раду, како је прописано правилницима факултета и статутом. Управа, на челу са деканом Данијелом Синанијем је у овом случају потпуно евидентно дозволила нешто што је против редовног принципа фукнцкионисања факултета. Објаснио сам како се тај чувар понашао, лично сам сведочио томе, знам кад се закључава и откључава - то је суштина свега - истакао је Иштван Каић.

Подсетимо, синоћ је смртно страдала девојка (25) која се је бацила са прозора факултета, а након што су се на том факултету запалила пиротехничка средства која су ту донели блокадери.

БОНУС ВИДЕО: САБЛАСАН ПРИЗОР: Овде је смртно страдала студенткиња због неодговорности блокаде

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

СТРОЖА РЕГУЛАТИВА ДАЛА РЕЗУЛТАТЕ: Снажан фокус на заштити малолетника