ЗА ДАНАС ЗАВРШЕНЕ КОНСУЛТАЦИЈЕ ВУЧИЋА СА ПРЕДСТАВНИЦИМА СТРАНАКА: Председник разговарао са Вулином, Пастором и Зукорлићем
У ПРЕДСЕДНИШТВУ Србије завршене су консултације председника Александра Вучића са представницима странака.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
Консултације са представницима Странке правде и помирења
Око 11.40 часова завршене су консултације председника Вучића са представницима Странке правде и помирења (СПП).
Из Странке правде и помирења на консултацијама је био председник те странке Усаме Зукорлић.
Фото: З. Јовановић
Консултације са представницима Савеза војвођанских Мађара
У Председништву су око 10.40 часова завршене консултације председника Александра Вучића са представницима Савеза војвођанских Мађара (СВМ).
Из Савеза војвођанских Мађара на консултацијама је био председник те странке Балинт Пастор.
Он је после консултација рекао да је став СВМ-а да није време, нити има потребе за ванредним парламентарним изборима и да су стабилност, предвидивост и развој на првом месту.
Пастор је казао да је, ако ће избора бити, СВМ апсолутно спреман за изборе.
- У току су припреме за Експо, то је најзначајнији пројекат у последњим деценијама у Србији и мислимо да није време за ванредне изборе, нити има потребе за ванредним изборима. Али уколико ће бити избора, а најраније могу бити 31. маја, ми смо апсолутно спремни за те изборе - навео је Пастор.
Додао је да ће СВМ на парламентарним изборима, без обзира на то када буду и да ли ће бити ванредни или редовни, самостално наступати као и претходних година.
Пастор је рекао је да председник Србије надлежна институција за расписивање избора.
- По Уставу Републике Србије последња је реч председника Републике, а ја сам му рекао шта је став Савеза војвођанских Мађара - навео је Пастор.
Фото: З. Јовановић
Вулин први на консултацијама
У Председништву су око 9.40 завршене консултације председника Вучића са представницима Покрета социјалиста (ПС).
Фото: Танјуг
Из Покрета социјалиста на консултацијама је био председник те странке Александар Вулин са сарадницима.
Вулин је, после консултација рекао да је разговор био озбиљан и садржајан и да је ПС изнео став да не треба расписивати изборе у тренутној атмосфери, као и да је неопходна реконструкција Владе и да треба да буде спроведена што пре.
- Сматрамо да изборе не треба расписивати у овој атмосфери, да не треба да правимо изборе у којима ћемо имати више насиља него избора и у којима ће само извођење избора бити доведено у питање насиљем оних који су 15 месеци Србију држали у страху од насиља и страху од константних и поновљених сукоба - рекао је Вулин.
Теме састанака
Теме састанка биће захтев дела грађана за расписивање ванредних парламентарних избора, као и однос према Европској унији и поступање Србије у сложеним међународним околностима на безбедносном и енергетском плану.
Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је раније да ће Вучић покренути друштвени дијалог са свим политичким чиниоцима о две теме - ванредним парламентарним изборима и општем спољно-политичком правцу Србије.
Брнабићева је рекла да председник Вучић поново пружа руку и позива на дијалог као председник свих грађана, у условима ванредних околности у читавом свету и када свету прети највећа економска криза.
(Танјуг)
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)