"СРПСКЕ ВЛАСТИ СПРЕЧИЛЕ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ГАСОВОД КОЈИ ЈЕ НЕОПХОДАН МАЂАРСКОЈ" Сијарто одао признање Београду
МИНИСТАР спољних послова Мађарске Петер Сијарто изјавио је данас да су српске власти спречиле терористички напад у којем је требало да буде дигнут у ваздух српски део гасовода Турски ток, који је, како је истакао, неопходан за снабдевање Мађарске природним гасом.
Фото: Танјуг
- Јуче су српске власти спречиле терористички напад у којем су хтели да дигну у ваздух српски део гасовода Турски ток. Овај гасовод је неопходан за снабдевање Мађарске природним гасом, јер 56 одсто природног гаса у нашем систему, односно више од половине, долази кроз гасовод Турски ток - рекао је Сијарто у данашњој објави на Фејсбуку.
Сијарто је данас, заједно са премијером Мађарске Виктором Орбаном кренуо ка граници са Србијом, у Кишкундорошму у области Сегедина, да провери да ли је све у реду са гасоводом на мађарској страни.
- Наш задатак је да заштитимо суверенитет Мађарске, заштитимо снабдевање мађарских породица, заштитимо способност земље да функционише и боримо се за смањење рачуна за комуналне услуге - рекао је Сијарто.
Он је истакао да једноставно не жели да Мађари плац́ају барем три пута више за комуналне услуге него сада, што би био резултат прекида испоруке руског гаса и нафте.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: ПРОНАЂЕН ЕКСПЛОЗИВ КОД КАЊИЖЕ: Детаљи Министарства одбране о инциденту на гасоводу!
Препоручујемо
ОРБАН У ЦИК ЗОРЕ КРЕНУО КА ГРАНИЦИ СА СРБИЈОМ: Премијер Мађарске иде у контролу након инцидента у Кањижи (ВИДЕО)
06. 04. 2026. у 07:44 >> 07:50
"ТО ЈЕ НАПАД НА СУВЕРЕНИТЕТ МАЂАРСКЕ" Сијарто о инциденту у Кањижи, поменуо и "Дружбу"
05. 04. 2026. у 15:19
СРБИЈА СПРЕЧИЛА ПЛАН ДИЗАЊА ГАСОВОДА У ВАЗДУХ! Главна вест у руским медијима изјава Вучића и акција Војске Србије
05. 04. 2026. у 12:37 >> 13:20
ОДМАХ НАКОН РАЗГОВОРА СА ВУЧИЋЕМ: Орбан хитно сазвао Савет за одбрану
05. 04. 2026. у 12:13 >> 14:30
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)
РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.
26. 04. 2026. у 13:30
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)