Вучић: Имали смо 2,6 милиона сајбер напада на државну инфраструктуру последњих месеци
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује пуштању у рад новог суперкомпјутера у Државном дата центру у Крагујевцу. Том приликом један од радника му је саопштио цифру о укупном броју сајбер напада.
Фото: Принтсцреен/Пинк ТВ
- Имали смо у последњих неколико месеци 2, 6 милиона напада на државну инфраструктуру и да смо то одбранили. ЕДС, ЕПС сви су пребацили своје податке овде. Два пута је то било угрожено, нестајала је електрична енергија, сада то више не може да се деси - казао је Вучић.
- Добро је да су државни органи коначно разумели значај и промене у свету које се дешавају, и да су почели одговорније да се понашају - додао је он.
- Овде ће у суперкомјутерима и Пореска управа и Царина да чувају своје податке - рекао је председник.
БОНУС ВИДЕО
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Вучић са Окамуром: Наставићемо да унапређујемо сарадњу у свим областима
30. 04. 2026. у 11:35
"Сви путеви воде у Крагујевац": Вучић присуствовао пуштању у рад новог суперкомпјутера (ВИДЕО)
30. 04. 2026. у 12:40 >> 13:00
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
Шабан открио истину о вези са Цецом - 2 сата потом је убијен! Она причала зашто га је оставила
ДЕЈАН Марјановић Шабан је пре 32 године у једном интервјуу открио истину о његовој вези са певачицом Светланом Цецом Ражнатовић. Два сата касније је убијен.
20. 05. 2026. у 20:45
Коментари (31)