уживоПРЕДСЕДНИК У ШИДУ: Поносан сам на чињеницу што са први председник који је посетио Батровце (ФОТО/ВИДЕО)

В. Н.

09. 05. 2026. у 11:34 >> 12:41

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић данас борави у посети Сремском округу.

ПРЕДСЕДНИК У ШИДУ: Поносан сам на чињеницу што са први председник који је посетио Батровце (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Новости

Како је планирано председник ће у Шиду разговарати са мештанима.

Обраћање Вучића

Пре обраћања председник је обишао штандове и поразговарао са локалним произвођачима.

- За све оно што смо урадили други су заслужни, а оно што нисмо ја сам крив... Видео сам ту сада дивне жене из Батроваца и Вашице, излазимо са машинама и урадићемо комплетан пут Вашица-Батровци. Само да кажете да није само општина заслужна. Поносан сам на чињеницу што са први председник који је посетио Батровце - рекао је Вучић.

Вучић је рекао да ће урадити много како више не би падало дрвеће по путу ид а се уради за људе који су чувари и браниоци отаџбине.

- За пар дана крећемо и нећемо да станемо док не завршимо све. Све оно што сте замишљали годинама биће урађено - рекао је Вучић, те додао да жели да наша деца добију најмодернију школу алудирајући на реконструкцију ОШ "Бранко Радичевић".

- Један велики инвестирор у Шиду мења све. Онда ће људи да се запсоле, посебно жене - рекао је он, те додао када људи виде одлучност зна да ће народ имати довољно вере у Србију.

- То што смо улагали у визиторске центре, није то оно што мења целокупну слику, мали нам је природни прираштај а хоћемо да Шид буде наша тврђава. Уложоћемо 20 милион у Шид. Бићу благ, нећу да говорим о нашим протовиницима, годину ипо дана трпели смо терор, шиканирање, малтретирање, нападе на све оне који другачије мисле, и то од оних који мисле да су Богом дани и да нам држе придике о ономе о чему не знају ништа... Морамо да бринемо о деци, да им пружимо образовање да уме боље да цене родитеље, баке и деке који су ову земљу изградили... Пред нама су одсудни избори, на њима се доноси одлука да ли хоћемо будућност или прошлост - рекао је Вучић.

Вучић на освештавању крста постављеном у парку природе Мали Босут

Председника су дочекали окупљени грађани огрнути српским тробојкама уз поклике "Ацо, Србије" и транспаренте "Шид је уз Вучића" и "Србија побеђује!"

Фото: Новости

Фото: Новости

Фото: Новости

Председник је дочекан аплаузом и овацијама "Ацо Србине!"

Након што је стигао почело је освештавње крста, којем присуствује и велики број свештених лица.

Фото: Новости

Вучић у дому Булатовића

Председник Вучић је срдачно дочекан у дому Булатовића.

Како је рекао министар Булатовић, захваљујући председнику и Влади много тога је урађено за овај крај.

Фото: Новости

Председник је најавио и нове радове на ОШ "Бранко Радичевић".

- Разлог моје посете свакој општини је то што ми је то посао. У Шису постоји велики број ствари који смо најавили, а нисмо урадили па ћемо зато сада то да убразамо... Потребна је и обилазница око Шида, водоснабдевање да се реши, и Основна школа и Сремски фронт - појаснио је председник, те поменуо да је потребно довести неког од инвеститора.

- Дошао сам да кажем да ћу бити крив и за оно што се уради, ето зато сам дошао. Босут је предивна река, улива се у Саву, иначе мало воде али корисити ток Савиних рукаваца и прелепа је река и баш у Босуту се улива у Саву - казао је Вучић, те додао да осим путева, школа и рада на индустријског зони не може да обећа ништа више, те запитао зашто у протејлих 60 година нико ништа није урадио за овај округ.

- За неке побеђују студенти, за нас побеђују сви грађани или Србија. Почетак изборне кампање, како то иде у свим демократским земљама. За мене је важно да постоји поштовање, једни у неком тренутку, други у другом, да свако изађе са својим идејама. Још не чух њихове, али добро је да те идеје супротставе идејама напретка, изградње школа, болноица, путева, свега другог, тако да верујем и чини ми се да ћемо планом, програмом и енергијом успети да победимо, а не слоганима и паролама - додао је председник.

- Људима су потребни путеви и водоводи, и за који дан ће да виде машине овде - рекао је Вучић.

Председник је подсетио и на бројне компаније и друге пројекте који су до сада урађени у Србији.

- Завршавамо Кузмин-Сремска Рача ауто-пут и то ће много значити нашим људима поготово у Семберији и Крајини како хоћете. Једино нам је Шид остао и за то сам ја крив... Кад се жале кажу 'немој мене Вучић је крив', а кад се уради нешто онда су то они. Тако да кад зваршимо нешто овде доћићу да кажем да сам то ја урадио, не они - рекао је председник.

Председник је поновио и да држава није играчка, те са се избори расписују када су погодни услови за то.

- Избору су ту, народ ће се изјаснити и верујем да ће бити права одлука пошто људи бирају своју будућност. Знају да од државног руководства зависи много тога и да се натакав начин према томе обањујемо. Знате неко сам себе обмањује... Као кад бих дошао и рекао вам 'ја сам здрав ко дрен', па тако и они... - рекао је Вучић, те подсетио да је однео победу над блокадерско-опозиционим листама иако је у поједеним местима било тешко, те истакао да уколико поједини желе сами себе да лажу, само нека наставе.

- У канцеларијама њиховм ми се ништа не свиђа... Немам проблем да они оду тамо и да имају агенду, али онда немој да се представљаш као ректор... Свако има право. Неко оде у Москву, неко Брисел, неко овамо или онамо... Проблем је што неки мисле да ће Американци или Брисел да их одрже на неком месту. То је глупо и наивно. Знам људе који су 20 година у овом послу и они и даље мисле да ће неко са стране да их одрже, а не људи... Многима се на телефон ни не јавља, разним страницам и свим онима који знам да желе зло Србији - рекао је председник алудирајући на понашање блокадера у Србији.

Поменуо је да не жели да прича са Мартом Кос.

Фото: Новости

- О чему да причам са онима који лажу сваки дан о Србији? Мени је важно да је Србија на европском путу, видели сте јуче - рекао је Вучић, те алудирао како је ЕУ окупила све блокадере на једном месту.

- Следеће године кад они буду на власти ја ћу да будем блокадер, нашалио се председник.

Председник је потом разговарао са мештанима Шида. 

Један од њих је произвођач вина, којег је Вучић похлавио.

Вучић је нагласио још једном да ће после завршетка свих најављених радова доћи да покаже да је за то заслужан он, односно "онај кога сви нападају".

Вучић је истакао како у свим крајевима Србије, када је питању производња вина 2025. година најбоља.

- Што га нису решили негопродали? И то за 400 милиона, а ми спремни да платимо 2 милијарде? Јел хоће да заратим са Русијом? При отм се држимо чврсто. Што би МОЛ држао отвореном рафинерију у Србији? Ми смо рекли не може, измислили су неког бизнисмена да пролонгирају, ми смо рекли не може или ћете да купите сад или никако. Ишли су толико далеко да нам продајус ве биоскопе у Србији. Цело деитњство ми је било на томе у који ћу биоскоп, а сад ништа не ради. Служило је да њихови тајкуни напуне џепове... Давали су својим друговима без колатерала кредите, они њима кеш у џепове и ови онда престану да плаћају и банка нема од чега да наплати. Данас је Србија успешна земља. Видећете када блокадери завладају колико смо билиуспешни. Видећете како је лако срушити нешто што се градило деценијама. Тешко је направити, али је јако лако срушити - рекао је председник о прозивкама блокадера. 

Подсетио је на све њихове досадашње бруталне лажи.

- Сад више мржње видим код наших људи него код њих. Нећу да разговарам са њима. Шта сам требао да одем на пријем и гледам оне који говоре да ми сина туширају осиромашеним уранијумом? - рекао је председник, те додао:

- Све сте измислили, зар са таквима да седим? Све што сте могли најгоре сте већ рекли за оца, мајку, децу, овај мали је холограм, ето што га сликам са леђа. Па да га ви не видите, да не видите његове лепе анђеоски очи, кретени једни... То су лажови људи који су грађански рат увели у земљу. Одговор државе ће да виде на изборима. Да нису све ово урадили не би било шансе да се кандидујем, једва сам и данас овде дошао, али нећуд а одустане и посустанем док их не победимо. Мислите да се шалим кад кажем да нису у стању да обележе траке по путевима које ћемо да направимо. Свега су 0 направили, све је једна велика 0. Мисле да су људи будале и да ће гласају за нераднике - истако је Вучић.

Педседник је нагласио да ће избори бити за 2 или 5 месеци.

- Кад они победе, ако победе ја пружам руку и да знате и тог дана ћу им рећи да је Србија награбусила. Свашта знам о њима, али обавезан сам на чување тајни. Влајко Стојиљковић ништа није слагао, кад је пред растанак са животом могао је себи да да одушка и каже истину. Али морам да их разочарам, не спадам у самоубице - реко је Вучић.

Председник додаје да од активиста СНС беже као "ђаво од крста", и да се све променило.

- Они који су ловили људе сад гледају да не буду ловина. Ја желим да нико не буде ловина већ да влада дијалог - рекао је Вучић.

- Моја обавеза је да водим дијалог и од тога нећу да одустанем - додао је председник.

Вучић каже да ће имати лепши дочек у Кини, него што су имали Владимир Путин и Доналд Трамп.

- Шта да радите кад имате посла са незналицама, који не могу ничији успех да преживе, то им је једина политика - каже Вучић, те додаје да је свих 5 тачака за развој Србије које је представио једнако важне, али да би волео ако буде у прилици највећу пажњу посветити образовању.

- Треба да подигнемо образовање на виши ниво. Ако погледате имена професора пре 20 година и данас, видећете пропадање, небо и земља разлика, јер су постављани по политичкој линији. Погледјате тада декане и погледајте сада, то је срамота! - реко је Вучић.

О нападу на жену у Земуну од пре неки дан каже.

- То је нови програм. Истресите контејнере на улице да буду што прљавије. Извињавам се дами - казао је он.

Поменуо је да је видео параду поводом Дана победе у Москви и да је ове година нешто скоромнија вероватно због актуелних ратних дешавања.

Поново се вратио на тему напада на активисте СНС, те додао да су им претежно жртве жене, те да му је жао због истих.

- Гледаћемо барем да их правно заштитимо - рекао је Вучић.

Посета породици Булатовић

Породица Булатовић са нестрпљенем очекује посету председника. Тим поводом су припремили прави домаћински дочек.

Како се може видети на фотографијама тробојке се виоре, а ту су и важне поруке за председника.

Домаћин председнику је народни посланик Дејан Булатовић и његова породица.

Фото: Новости

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

СРБИН РАСПАМЕТИО АМЕРЕ: Богдан Богдановић имитирао Доналда Трампа