КНЕЖЕВИЋ ОШТРО О ПРОСЛАВИ ОТЦЕПЉЕЊА ЦРНЕ ГОРЕ: На пријему укупно 350 година робије

МИЛАН Kнежевић, председник Демократске народне партије (ДНП), коментарисао је пријем поводом Дана независности Црне Горе, који је уприличио премијер Милојко Спајић, истакавши да је тамо било присутних за "укупно 350 година робије".

КНЕЖЕВИЋ ОШТРО О ПРОСЛАВИ ОТЦЕПЉЕЊА ЦРНЕ ГОРЕ: На пријему укупно 350 година робије

TANJUG/ DEJAN ŽIVANČEVIĆ/ nr

- На прослави је било укупно 350 година робије. Тајкуни који су симбол страдања, пљачке, приватизације Црне Горе - рекао је Кнежевић и додао да су позив за пријем имали он и посланици ДНП, али да нису отишли, јер за њих је референдум о независности покраден.

Покраденим референдумом је, према његовим речима, омогућено да се створи лажна држава, на крилима антисрпске политике.

- Дошло је до асимилације српског језика, народа… Потресно је што се након 2020. године када смо очекивали да ћемо решити сва питања, дошло до парадоксалне ситуације, да су Срби који су били са мном, прихватили Ђукановићеве тековине - рекао је Кнежевић.

Упитан да прокоментарише одлазак Андрије Мандића на синоћни пријем, Кнежевић је одговорио да је то његово право.

- Мандић има право да се опредељује на начин на који мисли да је то исправно. Ако мене питате, и да сам на позицији, тамо не бих пошао. Ми имамо различит модел понашања… То је његово право, добили смо и ја и моје колеге посланици позив, а да смо отишли, разочарали би оних 185.000 грађана… И они који су гласали за независну Црну Гору су разочарани, јер је она постала независна сама од себе - рекао је Кнежевић у изјави за Пинк, преноси Танјуг.

Истакао је да је суштина да никад више Срба није било у скупштини, власти, а да се никад мање није причало о Србима и њиховим правима.

- Нико не жели да прича о језику, о тробојки, нико не жели двојно држављанство да спомене. Многи су га изгубили, само зато што су живели у Србији - навео је Кнежевић. 

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

СРПСКИ ВОЈНИК НАШАО НАТО ЛЕТАК У КОМ СУ ТРАЖИЛИ ДА СЕ ПРЕДАМО: Његов одговор се и данас препричава