НОВА ПРЕКРШАЈНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ОБРАДОВИЋА: Прети новим протестима

Д. М.

05. 08. 2020. у 11:29

ПРЕКРШАЈНИ суд у Београду покренуо је нови поступак против председника Српског покрета Двери Бошка Обрадовића, сада због организације протеста испред Дома Народне скупштине 8. маја.

НОВА ПРЕКРШАЈНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ОБРАДОВИЋА: Прети новим протестима

Архива Новости

Ово је трећи прекршајни поступак који се води против Обрадовића пред Прекршајним судом у Београду. Већ му се суди за организацију протестне шетње на великом опозиционом протесту 13. априла 2019. године и за промену маршруте протесне шетње приликом организације "Слободне зоне" испред Председништва 4. маја, такође прошле године.

Истовремено, у Тужилаштву је у току истражни кривични поступак против лидера Двери због инциденат на истом протесту од 8. маја ове године, када су испред зграде парламента нападнути Марјан Ристичевић и министар Зоран Лончар.

С обзиром да је Обрадовићу истекао посланички мандат, њега више не штити имунитет.

Из Двери су запретили новимј демонстрацијама, уз образложење "да су сви канали за критику власти изузев улице заблокирани":

- С обзиром да нема могућности да се другачије мишљење чује ни на великим медијима ни у парламентима од републичког преко покрајинског до локалног нивоа - нема сумње да је једини преостали начин за опозиционо деловање улица као аутентични народни парламент - кажу из Двери.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”

ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.

30. 06. 2025. у 07:38

Коментари (4)

ДУНАВ – ПЛАВА НИТ ЕВРОПЕ: Река која није ту због нас већ с нама