НЕ ИЗВОЗИМО У ЗЕМЉЕ КОЈЕ СУ ПОД САНКЦИЈАМА: Председник о оптужбама за продају оружја
ПОВОДОМ извоза српског наоружања, попут извоза у Јерменију, што опозиција иначе пребацује властима, иако је прва за време своје власти дала сагласност на такве испоруке, Вучић указује да се део производње продаје и нашој армији, али се и извози.

Фото: Танјуг
- У чему је игра да један део тајкунских мадија под котролом тајкунских политичара сваког дана мора да води кампању против наше војне индустрије? Да ли је то да би Бугари узели нама посао ? Како онда у Крушику да има посла, када сте уништили тај посао? - запитао је он.
Вучић је рекао да има оних који би да руше извоз српске војне индустрије, па макар и они прописали тај извоз, односно донели одлуку да се Јерменија изузме из забране извоза.
- Ја то не могу да радим, јер морам да бринем о војној индустрији. Морамо да бринемо и о пријатељима у Јеревану и Бакуу и како се односимо према једнима и другима - објаснио је он.
Вучић је подсетио да у српској одбрамбеној индустрији ради 17.000 људи, а ако се спречава извоз, онда се угрожавају та радна места.
- Ако не можемо да продамо ниједан наш метак, пиштољ, пушку или гранату...а одакле плате да се плаћају - рекао је он.
Истакао је да постоји листа дозвољених крајних корисника, које се Србија стриктно придржава, и не извози у земље које су под санкцијама.
- Хоћете да нам дате додатне дозволе, као што сте кренули 2002.да уништите сопствену војску ? Уништавали су Стреле за 156 долара, а знате шта бисмо дали да их имамо неких 150.000 ? Мој посао као врховног команданта је да градим снажну војску, и данас је десетоструко снажнија него пре. Али, нисам ни близу тога да сам задовољан - рекао је он.
Најавио је да ће држава наставити да помаже одбрамбеној индустрији, додајући да она мора да се бори за нова тржишта, за шта је потребна подршка грађана Србије, а не критика оних који се не питају како ће се плате исплатити.
Препоручујемо

МИНИСТАР ВУЛИН: Влада са странкама ДОС-а дозволила извоз оружја у Јерменију
10. 08. 2020. у 13:27

ЈОВАНОВ (СНС): Влада Србије 2011. допустила извоз наоружања и војне опреме
08. 08. 2020. у 17:08

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (30)