ЂУРИЋ СА БОЦАН-ХАРЧЕНКОМ: О ситуацији на КиМ и дијалогу
08. 09. 2020. у 21:58
ДИРЕКТОР Канцеларије за КиМ Владе Србије Марко Ђурић, разговарао је данас са амбасадором Русије у Србији Александром Боцан-Харченком о политичко-безбедносној ситуацији на Косову и Метохији и току дијалога Београда и Приштине.
Повезане вести
АМЕРИЧКИ ПОРТАЛ: Москва би да контролише Балкан
АМЕРИЧКИ сајт "RealClearDefense" објавио је анализу уплива Русије у Србији и целом Западном Балкану, а један од повода за то биле су и поједине оптужбе да је Русија умешана у немире у Београду почетком јула.
11. 08. 2020. у 15:01
Најновије из рубрике
БРУКА У СКУПШТИНИ СРБИЈЕ: Мирослав Алексић брани Куртија и тврди да се Срби селе са Косова због Срба (ВИДЕО)
Мирослав Алексић, председник Народног покрета Србије, у Скупштини Србије бранио је самозваног премијера лажне државе Косово Аљбина Куртија.
23. 06. 2026. у 14:01
ВРХУНАЦ МОНСТРУОЗНОСТИ: Распорили смо утробу браћи Вучић (ВИДЕО)
МАРИНИКА Тепић не престаје да изненађује, наиме на свом X налогу је изнела низ монструозних изјава на рачун председника Александра Вучића, а није имала задршку ни када је његова породица у питању.
23. 06. 2026. у 13:38
ЛАЖНА АФЕРА "САРАЈЕВО SAFARI": Хоће ли се србофоб упитне хигијене и ректални алпиниста извинити и зашто неће?!
АЛЕКСАНДАР Стојановић, уредник портала Провјерено, објавио је колумну о лажној афери "Сарајево Safari" и упитао да ли ће се неко извинити када је постало јасно да је реч о измишљеној афери чији је циљ била дехуманизација, криминализација и сатанизација председника Србије Александра Вучића.
23. 06. 2026. у 13:36
БРНАБИЋ БЛОКАДЕРИМА: Ви мислите да Венецијанска комисија није у Венецији, сигурно је у Солуну! Јадна земља са таквом опозицијом!
ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Ана Брнабић поручила је блокадерима на седници Скупштине да о њима довољно говори чињеница да не знају где је Венецијанска комисија.
23. 06. 2026. у 12:31
ВУЧИЋ ПОКАЗАО ПРВИ "ГЛАСАЧКИ ЛИСТИЋ": Грађани ће 27. јуна моћи да предложе шта држава треба да уради, покреће се и портал "Ко си бре ти?"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће грађани који 27. јуна буду присуствовали скупу испред Народне скупштине имати прилику да се директно изјасне о темама које сматрају најважнијим за будућност земље, али и да укажу на проблеме са којима се суочавају у својим срединама.
23. 06. 2026. у 12:21
jelena
08.09.2020. 22:17
Dijalog treba da se nastavi i da pokusamo doci do kompromisnog resenja sa Albancima jer sukobi nikom dobro nisu doneli.
Veliša
08.09.2020. 22:17
Dijalog je veoma važan Srbija je na dobrom i pravom putu. Podržavam Đurića apsolutno. KIM treba da nastavi dijalog dijalog je od ključnog značaja za našu zemlju.
Tole
08.09.2020. 22:18
Rusija nam je uvek bila pravi i iskreni prijtelj njihova podrška u ovakvoj situaciji nam puno znači radi očuvanja bezbednosti i stabilnosti čitavog Balkana. Hvala im na svakoj pomoći koju upućuju našoj zemlji.
Rade
08.09.2020. 22:32
Srbija mora da gleda svoje interese a interes Srbije je da razvijamo ekonomiju a da ne priznajemo tzv. Kosovo.
Zeljko85
08.09.2020. 22:33
Sve dok Priština insistira na međusobnom priznanju od poboljšanja dijaloga nema ništa. Srbija ne prihvata ultimatume.
Mala plava
08.09.2020. 22:40
Srbija je zahvalna ruskoj strani na saslusanju,dobrim predlozima i podrzanosti.Da je pitanje KiM ostalo u UN ruska reč ne bi mogla ni protiv koga
Lola
08.09.2020. 22:43
Srbija od Rusije ima bezuslovnu podrsku u ocuvanju integriteta i suvereniteta svoje teriterije.
Mare
08.09.2020. 23:29
Srbija odavno zeli da nastavi pregovore sa Pristinom ali oni to isto ne zele, valjda ce posle sastanka u Vasingtonu promeniti svoje postupke.
Una
08.09.2020. 23:30
Srbija zeli da nadje kompromisno resenje za problem KIM, vazna nam je podrska.
Djole
08.09.2020. 23:36
Hvala Rusiji na neizmernoj podršci.
Mašnica
08.09.2020. 23:37
Dijalogom se jedino stiže do adekvatnog rešenja.
Marko
08.09.2020. 23:52
Odnosi i postovanje Srbije i Rusije su inzvaredni.
Filip
08.09.2020. 23:53
Mnogo nam znači podrška ruske braće po pitanju KiM.
Gale
09.09.2020. 03:25
Srbija ima provereno dobre odnose sa Rusijom koje niko ne može da pokvari, mnogi to uporno pokušavaju.Odnos poverenja i bliske saradnje između Aleksandra Vučić i Vladimira Putina ostaće, garant čvrstih odnosa dve zemlje, da je to tako još jednom će biti potvrđeno predstojećom posetom ruskog predsednika Putina Beogradu.
Mini
09.09.2020. 06:11
treba da dodjemo do kompromisnog resenja i da se dijalog nastavi.
Maki
09.09.2020. 06:16
Sve se moze postici dijalozima.. Mirnim putem. Tako i situacija na KiM. Vucic je strpljiv covek pa je tako i situacija pocela da se poboljšava. Hvala Rusiji na postovanju i ljubavi
Milena
09.09.2020. 06:17
Borimo se da sve ide mirnim putem i da prodje maksimalno dobro.
caca
09.09.2020. 06:18
Podrška gospodinu Đuriću,treba da se nastavi dijalog jer je on od ključnog značaja za našu zemlju!!!
M Novosel
09.09.2020. 06:30
Rusija je iskreni prijatelj Srbije i to je za svaku pohvalu.
milan306
09.09.2020. 06:33
Dijalog se mora nastaviti,i obe strane da pokušaju pronaći neko kompromisno rešenje.
Željko
09.09.2020. 06:47
Česte posete predednika Putina našoj zemlji su najbolji dokaz koliko velika Rusija uvažava Srbiju, smatrajući je svojim pouzdanim partnerom i prijateljom.
wd
09.09.2020. 07:17
Rusija je uvek na strani Srbije
Nikola
09.09.2020. 07:46
Hvala Rusiji na podrsci, Vucic je u Vasingtonu izbegao zamku priznavanja nezavisnosti Kosova a izdejstvovao je ekonomski sporazum sa pristinskom delgacijom, koji ce i oni ovog puta morati postovati i vladati se po tackama koje stoje u istom.
Bunjevac
09.09.2020. 08:01
Đurić je mlad i vidi se da gleda da dođe do kompromisa sa Albancima jer će nam to doprineti da budemo na dobrom putu. Priznanje Kosova nije opcija o kojoj treba da se razmatra jer ono neće biti!