ХАШКА ОСВЕТА РАДИКАЛИМА: Притисак трибунала на сведоке у предмету против Радете и Јојића
ХАШКИ судија Ли Даћун, који води предмет против функционера СРС Вјерице Радете и Петра Јојића, оптужених да су током процеса Војиславу Шешељу застрашивали, претили и нудили мито двојици сведока, наложио је да се ти сведоци сада изјасне да ли су спремни да учествују у том поступку пред српским правосудним органима.
Фото: А. Станковић
Ово изјашњење судија је наложио у светлу нових околности да Радета и Јојић више нису посланици у Народној Скупштини Србије.
Пре годину и по дана ови сведоци су рекли да "нису вољни да сведоче уколико би предмет био прослеђен на суђење у Србији", јер "страхују што су оптужени", како су навели, "високе политичке личности".
Иначе прошле недеље заступник оптужнице у овом предмету Дијана Елис затражила је од судије Даћуна да обавести председника Механизма у Хагу да Србија одбија да сарађује са тим судом и да неће да ухапси и изручи двоје оптужених.
С друге стране Србија је средином августа обавестила суд да је Радети и Јојићу престао посланички мандат и да је потпуно спремна да прихвати одговорност за суђење у том случају.
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)