ПОЧЕЛА НОВА РУНДА ДИЈАЛОГА У БРИСЕЛУ: Београд инсистира на Заједници српских општина
ДЕЛЕГАЦИЈА Београда на челу са директором Канцеларије за КиМ Марком Ђурићем састала се са специјалним представником ЕУ за дијалог Београда и Приштине Мирославом Лајчаком у Бриселу.

Фото: Танјуг
Након билатералних састанака обе делегације са ЕУ посредницима, у 11:30 требало би да почне и нова рунда трилатералних разговора Београда и Приштине на експертском нивоу.
ЕУ је јуче најавила промену договорене агенде, при чему би се данас у Бриселу разговарало само о финансијским потраживањима, али не и о статусу мањинских заједница.
Делегација Београда инсистира на томе да Заједница српских општина буде прва тачка о којој ће се разговарати на данашњем састанку.
Према информацијама Тањуга, делегација Приштине у Брисел је дошла само са експертима за економска питања у намери да се не покреће тема српске заједнице на Косову која је договорена још 2013. године.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (2)