ДАЧИЋ: И за нас је ЗСО затворена тема, јер мора да се - реализује
МИНИСТАР спољних послова Ивица Дачић поручио је да је и за Београд питање Заједнице српских општина затворена тема, о којој се не преговара јер је већ потписано и треба да се реализује.

Фото: Новости архива
Дачић је тако одговорио на изјаву премијера привремених институција у Приштини Авдулаха Хотија да је "Заједница српских општина затворено питање".
"О чему да се преговара, када је то потписано. Па зар треба сада неко после споразума у Вашингтону да неко види да ли ће се реализовати тачке из тог споразума. То тако не раде озбиљни партнери", рекао је Дачић у емисији "Политикон" јагодинске телевизије Палма плус.
Наводи да тиме показује да "лаже све" и да нешто прихвате само да се не би наљутили разни фактори.
"Да ли то сада значи да и ово што је сада потписано у Вашингтону Приштина неће да реализује", упитао је Дачић, пренео је СПС у саопштењу.
Наводи да је у Вашингтону договорен мораторијум за активности за повлачење признања и за активности Приштине у другом смеру, а да је након тога Приштина позивала БиХ да призна Косово.
"Показао сам Ричарду Гренелу писмо које је министарка спољних послова такозваног Косова упутила Босни и Херцеговини у коме позива Босну и Херцеговину да призна Косово. Американци су одмах звали Хотија и све остале из његовог тима и питали их зашто су то урадили. Србија се придржава потписаног, Приштина се не придржава" рекао је шеф српске дипломатије.
Пита и какав је кредибилитет свих могућих политичких решења, ако Приштина неће да спроведе оно што је договорено у Бриселу, као и какав је кредибилитет Брисела.
"У чему је разлика између Брисела и Вашингтона. Вашингтон када нешто каже то је гвоздена песница, а Брисел очигледно није. Брисел очигледно не жели да употреби свој ауторитет. Из Брисела и Берлина смо сто пута чули да нема промена граница, иако су они променили наше границе, а ниједном нисмо чули да Приштина мора да формира Заједницу српских општина", нагласио је Дачић.
Препоручујемо

ХАРАДИНАЈ О “МИНИ ШЕНГЕНУ”: Постоји опасност од економске доминације Србије
23. 09. 2020. у 00:50

ПАЛМЕР О СПОРАЗУМУ У БЕЛОЈ КУЋИ: Подршка нормализацији односа Београда и Приштине
09. 09. 2020. у 19:28

ГРЕНЕЛ: За Трампову администрацију Београд и Приштина биће приоритет
06. 09. 2020. у 17:50

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)