АНА БРНАБИЋ РАЗГОВАРАЛА СА ЏОНОМ ЈОВАНОВИЋЕМ: Премијерка и директор ДФЦ разговарали о пројектима који су пред Србијом

Председница Владе Ана Брнабић разговарала је данас са директором Канцеларије Америчке развојне агенције Џоном Јовановићем о пројектима у којим би Србија и ДФЦ могли да остваре сарадњу.

АНА БРНАБИЋ РАЗГОВАРАЛА СА ЏОНОМ ЈОВАНОВИЋЕМ: Премијерка и директор ДФЦ разговарали о пројектима који су пред Србијом

Ана Брнабић / Фото Танјуг

Премијерка је истакла да се кључни приоритети нове Владе Србије неће мењати, као и да ће фокус остати на даљем економском расту, инвестирању у нове инфраструктурне пројекте и научно-технолошком развоју.

Џон Јовановић је истакао да је предложени оквир сарадње веома добар и оценио да има простора запроширење сарадње, нарочито у инфраструктурним пројектима, пољопривреди и ИТ сектору. Као важан сегмент, навео је и развојни план за мала и средња предузећа.

На састанку је било речи и о значају даљг развоја Креативних индустрија и плановима за отварање креативних дистрикта, као о још једном сегменту у коме би могло да дође до сарадње Србије и ДФЦ-а.

Саговорници су оценили да ће будућа сарадња допринети учвршћивању односа између Србије и САД.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ИМАЛА САМ 43 КИЛОГРАМА, БИЛА НА ИВИЦИ АНОРЕКСИЈЕ: Милена Ћеранић прошла пакао - Модрице су биле свуда