ПРЕДСТАВНИЦА САД: Вучић и Хоти показали огромну храброст

Танјуг

21. 10. 2020. у 19:16

ЗАМЕНИЦА америчке амбасадорке при УН, Черит Норман Шалет, данас је на седници СБ УН оценила као историјски дан када су председник Србије Александар Вучић и премијер привремених приштинских институција Авдулах Хоти у Белој кући потписали споразум о економској нормализацији односа и похвалила двојицу лидера да су показали огромну храброст упустивши се у преговоре.

ПРЕДСТАВНИЦА САД: Вучић и Хоти показали огромну храброст

Архива Новости

"Обавезе које су преузели Косово и Србију су значајан корак ка напред и створиће више прилика за ширу сарадњу", нагласила је представница САД.

Она је поручила да ће САД пажљиво пратити спровођење споразума из Вашингтона.

Нагласила је да споразум из Вашингтона, потписан 4. септембра, представља највећу прилику за велики напредак и поручила да ће САД наставити да охрабрују обе стране да постигу споразум о нормализацији односа који је, како је оценила, кључан за регион.

"Пуна нормализација односа је заједнички циљ САД и ЕУ", поручила је Шалет и истакла да САД настављају да подржавају дијалог под окриљем ЕУ.

Али, како је навела, да би две стране обезбедиле будућност у ЕУ, обе морају да се позабаве "болним деловима из недавне историје".

Она је казала да САД имају пуно поверење у канцеларију Специјализована већа и специјалног тужилаштво Косова.

Америчка представница је оценила да је улога Унмика као мисије за одржавање мира на КиМ и у региону "надживела своју оригиналну улогу" и поручила да би СБ УН требало да преусмери ограничене мировне ресурсе на питања где су потребније.

Она је позвала Савет безбедности да размисли о промени Унмика и предузме кораке у том правцу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (11)

АМЕРИКА ЈЕ ЗАТЕЧЕНА, ОДМАХ РЕАГОВАО И ДОНАЛД ТРАМП! Најбогатији спортиста на свету изазвао хаос!