АМБАСАДОР КОСНЕТ: Могућа промена става пет земаља о признању Косова

АМБАСАДОР САД у Приштини Филип Коснет изјавио је вечерас да ће пет земаља ЕУ које не признају Косово променити свој став, ако дође до промене у односима Београда и Приштине.

АМБАСАДОР КОСНЕТ: Могућа промена става пет земаља о признању Косова

Влада у Приштини / Фото Танјуг

“Ко је мислио да ће Северна Македонија и Грчка постићи договор о имену, али догодило се. Људи су мислили да је немогуће да Уједињени Арапски Емирати, Бахреин или Судан изграде односе са Израелом, али то се догодило”, рекао је Коснет.

Он је гостујући на ТВ Дукађини рекао "да Косово, као део Европе, треба да одржава добре односе са званичним Бриселом".

“Када сам дошао на Косово, сретао сам се с политичким лидерима и често су ми говорили да им нису потребни Европљани, јер имају посебне односе са САД. Рекао сам: “да, имате посебне односе са САД и волео бих да се демократе и републиканци у САД договоре и око других питања, као што се договарају о односима са Косовом, али погледајте карту, Косово није у Северној Америци, већ у Европи”, рекао је Коснет.

Коснет сматра да је одлука владе у Приштини о укидању радне групе за борбу против корупције била погрешна.

"Мислим да је то била погрешна одлука, јер је радна група за борбу против корупције била врло ефикасна. Да је та радна група модификована, то би било нешто нормално“, рекао је Коснет, пренело је Косово онлајн.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову