МИНИСТАРКА ПОПОВИЋ О АМФИЛОХИЈЕВОЈ СМРТИ: Остаће у нашим мислима и срцу као владика дубоке вере и велики исповедник православља

Тањуг

30. 10. 2020. у 12:12

МИНИСТАРКА правде Маја Поповић упутила је данас саучешће Српској православној цркви и патријарху Иринеју, поводом смрти митрополита црногорско-приморског Амфилохија.

МИНИСТАРКА ПОПОВИЋ О АМФИЛОХИЈЕВОЈ СМРТИ: Остаће у нашим мислима и срцу као владика дубоке вере и велики исповедник православља

Фото: Новости

У телеграму саучешћа Поповић је истакла да је вест о смрти митрополита Амфилохија примила са великом тугом и неверицом.

- Остаће у нашим мислима и срцу као владика дубоке вере и велики исповедник православља, што је сведочио током целог свог живота. Захваљујући његовом труду и прегалаштву, Митрополија црногорско-приморска и остале епархије у Црној Гори су доживеле велику духовну обнову - навела је Поповић.

Она је додала да су Република Србија и цео српски народ изгубили једног од својих највећих духовника, чије ће мудре речи и велика дела остати на памћење будућим поколењима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

СКАНДАЛ: УЕФА забранила православље, а сатанизам је дозвољен!