ДАЧИЋ: Имаћемо добре односе са САД ко год победи

06. 11. 2020. у 00:20

ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић изјавио је вечерас да ће председник Србије Александар Вучић, уколико дође до промене америчке администрације, наћи начин да Србија има добре односе са САД.

ДАЧИЋ: Имаћемо добре односе са САД ко год победи

Ивица Дачић / Фото Танјуг

Он је за телевизију Коперникус рекао да није на Србији да даје одређене оцене кандидата, али да је несумњиво Трампова администрација имала позитивнији однос.

- Без обзира ко буде председник, Србија ће наставити да има добре односе са Америком. Бајден се више пута сретао и са председником Вучићем, три пута је долазио овде у посету - поручио је Дачић.

Упитан да ли Вашингтонски споразум остаје ако победи Џозеф Бајден на председничким изборима у САД, Дачић је рекао да су САД за Србију стратешки партнер и да је тај споразум Србија потписала без обзира на то ко је председник САД.

Коментаришићи отужнице против високих функционера бивше ОВК, Дачић је рекао да Србија може само да поздрави то што је суд почео да ради на обавези коју има - да суди за злочине које је ОВК починила над Србима.

Он је рекао да су у последњих годину дана били велики притисци из Приштине да се укине тај суд и да се врати из Хага у Приштину, док је Србија, према његовој оцени, била конструктива у истрази ратних злочина, без обзира на то ко их је починио.

Дачић је рекао да на Косову и Метохији постоји пет гробница на које указују истражни органи из централне Србије, али да на то нико не реагује.

- Злочини над Србима треба да буду кажњени. Ми не треба да ликујемо, већ да оставимо тужилаштву и суду да раде свој посао - поручио је Дачић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (0)

СРБИ МОРАЈУ ОПЕТ НА ВЕМБЛИ? УЕФА се хитно огласила, и то пред сам почетак утакмице Енглеска - Србија