ПЕТКОВИЋУ ЗАБРАЊЕНА ПОСЕТА КИМ: Сраман потез институција у Приштини
ПРИВРЕМЕНЕ институције у Приштини забраниле су улазак на Косово и Метохију Петру Петковићу, директору Канцеларије за Косово и Метохију, који је данас требао да обиђе поплављена подручја у косовском поморављу, на централном Космету, али и на северу Покрајине.

Фото: Д. Зечевић
Посету Космету Петковић је најавио синоћ, али су приштинске власти одлуку о забрани донеле током ноћи!
-Привремене институције у Приштини су ноћас, два сата после поноћи, одлучиле да ми онемогуће да обиђем поплављена подручја у српским срединама у јужној покрајини и угроженим домаћинствима уручим хуманитарну помоћ - навео је директор Петковић у саопштењу за јавност и додао да је очигледно да је предизборна кампања у Приштини почела и пре законског рока и да су Срби поново главне мете.
Поступак албанских политичара, истиче Петковић, говори о томе да им је политички маркетинг важнији од живота и безбедности људи. Истовремено, овакво понашање Приштине показује и да Европска унија није у стању да обезбеди поштовање постигнутих споразума, међу којима је и онај о слободи кретања.
-Не желимо да на било који начин учествујемо у појачавању тензија у покрајини, јер се таква атмосфера увек прелије преко леђа нашег народа, али у једно сви могу да буду уверени - нико не може да нас заустави да помогнемо свом народу. Помоћ државе Србије и Kанцеларије за Kосово и Метохију ће стићи до нашег народа угроженог поплавама, као што смо и обећали-подвлачи у саопштењу за јавност директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић, који је планирао да посети домаћинства угрожена поплавама у српским срединама на КиМ, јер је Канцеларија за КиМ најавила помоћ у санирању настале штете.
Препоручујемо

НАЈЛЕПШИ СНИМАК ИЗ ГРАЧАНИЦЕ: Породилиште пуно, у новој години рођено 12 беба! (ВИДЕО)
10. 01. 2021. у 13:55

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (0)