ЈОВАНОВИЋ: Са Бајденом и појачани притисци

В.Н.

15. 01. 2021. у 21:42

ПРЕДСЕДНИК Демократске странке Србије Милош Јовановић очекује веће притиске на Србију по питању Косова и Метохије доласком нове америчке администрације на челу са Џоом Бајденом.

ЈОВАНОВИЋ: Са Бајденом и појачани притисци

Фото Танјуг

Он је на ТВ Хепи рекао да ће ситуација бити тежа за Србију, јер ће постојати "хармонија између Вашингтона и Берлина".

- Притисак ће бити кудикамо већи, али не треба заборавити да ово није ни 2000. ни 2008. и да су односи у свету знатно другачији. Запад није јак као што је био, а Кина је јача. Чак да буде те западне кохезије, маневарски простор за Србију је данас много већи него што је икада био од Хладног рата.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (1)

АЛТА банка успешно реализовала аквизицију Стопанске банке Битола