СВЕЋЕ НА МЕСТУ ОЛИВЕРОВОГ УБИСТВА: Љајићу забрањен улаз на Космет, сарадници Ивановића и даље чекају правду

ПАЉЕЊЕМ свећа испред седишта Г.И. СДП у Косовској Митровици, чланови породице, страначки колеге пријатељи и грађани Косовске Митровице обележавају трогодишњицу убиства Оливера Ивановића.

СВЕЋЕ НА МЕСТУ ОЛИВЕРОВОГ УБИСТВА: Љајићу забрањен улаз на Космет, сарадници Ивановића и даље чекају правду

Фото: Д. Зечевић

Паљењем свећа и остављањем цвећа испред спомен плоче на месту где је убијен лидер ове партије представници Г.И. СДП опомињу да се и даље не зна ко је убио Ивановића.

Фото: Д. Зечевић

- Срамота је што се после три године од убиства Оливера Ивановића суђење враћа на почетак - рекла је "Новостима" прва сарадница покојног Ивановића Ксенија Божовић док из ове Г.И. опомњу да су прошле три године исчекивања и наде да ће релевантне, како међународне тако и институције у Приштини коначно да расветле имена налогодбодаваца и починиоца овог монструозног убиства.

ЉАЈИЋУ ЗАБРАЊЕН УЛАЗАК

И док су пријатељи и рођаци запалили свеће око 8,00 сати у време када је убијен Ивановић из Г.И. СДП саопштили су да ће паљењем свећа у 10,00 сати обележити трогодишњцу убиства свог лидера.Иначе, према незваничним сазнањима на административном прелазу Јариње онемогућен је улазак Расиму Љајићу блиском Ивановићевом пријатељу којем су косовске власти забраниле улазак на КиМ.

Иначе, лидер Г.И. СДП Оливер Ивановић убијен је 16 јануара испред својих страначких просторија око 8,00 сати ујутру са, како се касније испоставило, шест хитаца из ватреног оружја.

Он је у бесвесном стању одвежен у оближњи болнички центар али су сви покушаји реанимације били безуспешни. Међутим,ни после три године, судски процес како опомињу његови некадашњи сарадници, нема помака, а тужилаштво у Приштини је подигло нову, трећу оптужницу, пошто је Апелациони суд у Приштини 25. септембра прошле године по жалби одбране оптужених предмет убиства Оливера Ивановића вратио на почетак процеса.

У процесу који се води пред Посебним одељењем Специјалног суда у Приштини оптужено је шесторо Срба – Марко Рошић, Недељко Спасојевић и Раде Басара који се налазе у притвору, као и Силвана Арсовић, Жарко Јовановић и Драгиша Марковић, који се бране са слободе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине