ХАРАДИНАЈ НАЈАВЉУЈЕ УЈЕДИЊЕЊЕ СА АЛБАНИЈОМ: Европа и свет ћуте
ЛИДЕР Алијансе за будућност Косова и бивши премијер тзв. Косова Рамуш Харадинај рекао је да све док делује опасно Вучићу и Србији, то значи да је "на правом путу".
Фото: АП
Харадинај је, реагујући на Вучићеву изјаву да је његова најава о уједињењу са Албанијом претња региону и свету, на Фејсбуку поручио Вучићу да се не плаши.
- Немојте се плашити, господине Вучићу, нема потребе да будете нервозни. Косово само тражи оно што му припада - написао је.
Он је поручио и да ако председник Србије и остали желе да избегну референдум о уједињењу Косова са Албанијом 2025. године, постоји једноставан начин – „да Србија призна Косово као независну државу“.
Препоручујемо
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (22)