ФИФА И УЕФА СТОПИРАЈУ: Ко буде играо "лигу богатих" неће моћи да наступа у репрезентацији!
ДУГО се у јавности говори о оснивању Суперлиге Европе у којој би учествовали најбогатији клубови Европе.
Фото: Архива Новости
ФИФА је стрпљиво чекала, а сада су се огласили упозорењем европским клубовима. Истичу да у случају да прихвате играње у "лиги богатих" неће моћи да учествују ни у једном такмичењу под организацијом ФИФА и УЕФА .
Иако су клубови спремни да по сваку цену оснују затворено такмичење јасно је да су кровне организације против тога. Јер би то у великој мери уништило Лигу шампиона и домаћа првенства.
Креатор те "суперлиге богатих" је, наводно, председник Реал Мадрида Флорентино Перез. Порука која долази из ФИФА истиче да "Суперлига неће бити призната од стране кровне организације светског фудбала".
То значи да ни један играч који буде учествовао у једном таквом тамичењу неће моћи да наступа у такмичењима које организује сама ФИФА или нека од њених чланица.
Дакле, сваки игач који буде играо у "лиги богатих" неће моћи да игра више за националну селекцију на Мундијалима, па ни у квалификацијама.
ФИФА поручује да би сва такмичења требала да се организују у договору са континенталним конфедерацијама и самом "кућом светског фудбала".
Саопштење су потписали председник ФИФА Ђани Инфантино и председници свих осталих конфедерација.
Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку
Препоручујемо
ШОУ У ПРИМЕРИ: Марко Дмитровић стрелац за Еибар против Атлетико Мадрида (ВИДЕО)
21. 01. 2021. у 22:02
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)