ПРОПАДАЈУ ПЛАНОВИ ЗЛОЧИНЦА ХАРАДИНАЈА: Ни ЕУ га не подржава у запаљивим изјавама током кампање
ПОРТПАРОЛКА Канцеларије ЕУ у Приштини Динка Живаљ изјавила је да и у изборним кампањама политички лидери треба да дају пример у промовисању узајамног поверења и вредности Европске уније.
Фото: AP Photo/Visar Kryeziu
Она је на овај начин одговорила на питање "како Канцеларија ЕУ коментарише свакодневне изјаве председника Алијансе за будућност Косова Рамуша Харадинаја да ће се, у случају одлагања пријема тзв. Косова у међународне институције, залагати за референдум о уједињењу с Албанијом".
- Политички лидери у региону треба да дају пример у промовисању климе узајамног поверења, неговању добросуседских односа и регионалне сарадње, принципа и вредности за које се ЕУ залаже. То важи и у изборним кампањама - поручила је шефица службе за комуникације ЕУ у Приштини Динка Живаљ.
(Косово онлајн)
Препоручујемо
ЗЛОЧИНАЦ ХАРАДИНАЈ ОПЕТ ПРОВОЦИРА: Не тражимо одобрење Србије за уједињење са Албанијом
28. 01. 2021. у 14:16
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (1)