ВУЧИЋ СА КОРЧОКОМ: Председник Србије се састао са министром спољних послова Словачке Републике

08. 02. 2021. у 16:24 >> 19:47

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас министра спољних и европских послова Словачке Републике Ивана Корчока и изразио захвалност што Словачка истрајава у принципијелном ставу да поштује територијални интегритет и суверенитет Србије непризнавањем једнострано проглашене независности Косова.

ВУЧИЋ СА КОРЧОКОМ: Председник Србије се састао са министром спољних послова Словачке Републике

Фото: Истаграм/будуцностсрбијеав

Вучић је са задовољством констатовао да политички дијалог двеју земаља, као и економска и сарадња у свим другим областима од заједничког интереса, стално напредују. Такође је захвалио Словачкој што подржава и, кроз техничку помоћ, конкретно помаже европски пут Србије.

 

Он је госта из Братиславе упознао са ситуацијом у региону и поздравио ангажовање словачког дипломате Лајчака као специјалног представника ЕУ за дијалог Београда и Приштине и друга регионална питања на Западном Балкану.
 

Председник је поновио да је Србија посвећена одржавању стабилности на Западном Балкану и да ће наставити да води политику мира и сарадње у региону.


На састанку је изражена нада да ће Србија и Словачка, као и читав свет, успети да се, уз солидарност и заједничким напорима, изборе са изазовима и последицама пандемије и посвете економском развоју.

Вучић је захвалио министру Корчоку на донацији медицинске опреме за борбу против КОВИД-19.

Двојица саговорника су разговарали и о могућим новим инвестицијама и заједничким пројектима.

Вучић и Корчок су се сагласили да су Словаци, који живе у Србији, посебна спона између двеју земаља, чији положај ће, по речима председника Вучића, Србија и даље унапређивати.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (80)

ВЕЋИНА ОВАЈ НОВАЦ НЕ ЗАРАДИ ЗА ЦЕО ЖИВОТ: Дрес Мајкла Џордана продат за магичну суму