БИ-БИ-СИ: ЕУ МОЖЕ ДА ЗАВИДИ СРБИЈИ! Ана Брнабић: За нас вакцинација није геополитичка ствар
ПРЕМИЈЕР Србије Ана Брнабић била је први европски лидер која је примила вакцину Фајзер-Бионтек.

Фото: Принтскрин Би-Би-Си
- Без обзира да ли [вакцине] долазе из Кине, САД-а или ЕУ-а - није нас брига све док су сигурне и добијемо их што је пре могуће. За нас вакцинација није геополитичка ствар. То је питање здравствене заштите - каже премијерка Ана Брнабић.
Такав прагматизам се итекако исплатио, наводи Би-Би-Си.
Србија напредује у вакцинацији испред свих 27 држава чланица ЕУ - врши вакцинацију отприлике двоструко брже од Немачке, Шпаније и Италије и четири пута брже од Холандије.
Добри односи Београда са Пекингом и Москвом несумњиво су помогли да се унесу количине вакцина на којима земље ЕУ могу само да завиде.
- Нисмо чланица ЕУ, и уз сву солидарност која постоји у ЕУ, обавезни смо да будемо последњи који ће добити вакцине из ЕУ. То је лоша страна тога што нисмо чланица ЕУ и стратешки фокус моје Владе остаје придруживање ЕУ - рекла је Брнабић.
Они признају да је било добро то што се Србија није ослонила само на Брисел за набавку вакцина. У пространом београдском Сајму, људи који су се регистровали на мрежи придружују се реду да би добили своје вакцине.
(Би-Би-Си)
Препоручујемо

ЛАЗАНСКИ ПРИМИО РУСКУ ВАКЦИНУ: Открио како се осећа, има и поруку за грађане Србије
09. 02. 2021. у 11:07

МИНИСТАР ЛОНЧАР ОБЈАВИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Ако овако наставимо - до лета идемо на море
09. 02. 2021. у 09:27

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (2)